MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
9. Cumhurbaşkanı Demirel'e kabri başında 97. doğum günü anması

01.11.2020 15:37

Türkiye’nin 9. Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel, 96’ncı doğum gününde memleketi Isparta’daki anıt mezarında dualarla anıldı. Pandemi dolayısıyla anma programı sınırlı sayıda katılım gerçekleşti.

9. Cumhurbaşkanı Demirel'e kabri başında 97. doğum günü anması

1 Kasım 1924 doğumlu olan 9’uncu Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel’in 96’ncı doğum günü dolayısıyla İslamköy Çalcatepe’deki anıt mezarında anma programı düzenlendi. Anma programına 18.ve 19. dönem Milletvekili Adil Aydın, 19. dönem Milletvekili Mustafa Çobaner, Demirel’in doktoru İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur ve yakınları katıldı. Anma programına covid-19 pandemisi dolayısıyla sınırlı sayıda katılım sağlandı.

“Pandemi nedeniyle tören yapmamaya karar verdik”
Anma programında konuşan Milletvekili Aylin Cesur, Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel’in doğum günü dolaysıyla dua etmek için toplandıklarını belirterek, “Her sene sayın Cumhurbaşkanımızın dostları kendisini Ankara’da ziyaret ederler ve bir yılın muhasebesini yaparlardı. Doğum günlerinin anlamı buydu. Vefatından sonra da bu geleneği değerli arkadaşları devam ettirdiler. Bu bir doğum günü kutlaması değil anma programıdır. Süleyman Demirel Üniversitesi her sene bugün konferans düzenliyordu. Bu yıl pandemi nedeniyle Demirel Vakfı ve üniversite ile konuşarak 1 Kasım töreni yapmamaya karar verdik” dedi.
Anma programı Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duaların okunmasının ardından sona erdi.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı