MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın

Yörükoğlu süt41 yıllık Kırcami sorununda mutlu son! Planlar onaylandı

16.02.2022 16:51

Antalya haber... Büyükşehir Belediyesi olağanüstü toplanarak, Kırcami bölgesinde 41 yıldır devam eden imar sorununu çözecek olan 1/25.000 ve 1/5.000 ölçekli Nazım İmar Planını onayladı. Mecliste konuşan Başkan Muhittin Böcek, “Siyaset üstü bir çalışmadır, destek veren herkese teşekkür ederim. Kırcami’nin yıllardır çözülemeyen sorununu çözmüş olacağız” dedi.

41 yıllık Kırcami sorununda mutlu son! Planlar onaylandı

Antalya haber...  Büyükşehir Belediyesi Kırcami başta olmak üzere Antalya’nın 100 binlik çevre düzeni planını karara bağlamak üzere toplandı. Toplantıda Doğuyaka, Topçular, Mehmetçik, Güzeloluk, Zümrütova, Yeşilova, Kırcami mahallelerinin tamamı ile Fener ve Çağlayan Mahallelerinin bir kısmını içeren “Kırcami Bölgesi”ne ilişkin hazırlanan 1/25.000 ve 1/5.000 ölçekli Nazım İmar Planları onayladı. Meclis üyeleri 41 yıldır devam eden sorunun çözmek için toplantıya yoğun katılım gösterdi.

“HEPİMİZİN LEHİNE SONUÇLANDI”

Toplantıda konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Burada bulunan vatandaşlarımızın bir tarafta 8-10 katlı binaların diğer tarafta marul maydanoz ekmeye devam eden hemşehrilerimizi hepimiz biliyorduk. Siyaset üstü bir çalışmadır, destek veren herkese teşekkür ederim. Bu planı geçirmek bize nasip oldu. Yıllardır bu beklenti göreve geldiğimiz gün itibariyle devam ettirdik. Ancak İdare Mahkemesinin iptali, Konya İstinaf Mahkemesinin iptali vardı. Bununla ilgili Danıştay’dan devam eden Kırcami’nin Anayasası dediğimiz toprak kurulu ve kamu yararı davamız devam ediyordu. Sonuç olarak tanımlandı. Hepimizin lehine sonuçlandı. Ancak gerekçe bir tanesi de 100 binlik planın olmamasıydı. Bu konu ile ilgili de bakanımız ile görüşmeler sonucunda Antalya Büyükşehir Belediyesi İmar Daire Başkanlığında görev alan arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürdü” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek

“BUGÜN BU TARİHİ GÜNÜ BERABER TAMAMLAYACAĞIZ”

Sorunun çözümü konusunda herkesin üzerine düşeni yaptığını belirten Böcek, “Bugün bu tarihi günü beraber tamamlayacağız. 100 binlik plan çok önemliydi. Gazipaşa’dan Kaş'a kadar kısmen sorunlar vardı, çözmüş olduk. Kırcami’nin yıllardır çözülemeyen sorununun çözmüş olacağız. Biz de Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak bu plandan sonra çalışmalara devam edeceğiz. Hep birlikte ayırt etmeden çalışmalarımız devam edecek” sözlerine yer verdi.

CHP Grup Sözcüsü Deniz Filiz

477 HEKTAR BÜYÜKLÜĞÜNDE

CHP Grup Sözcüsü Deniz Filiz ise, “Bugün Antalya’mız için olağanüstü önem arz eden konu ile ilgili olarak olağanüstü meclis toplantımızı yapıyoruz. Bugün görüşeceğimiz imar planları ile Antalya kent merkezinde çepeçevre binalar ile çevrilmiş bin 477 hektar büyüklüğündeki alanda 41 yıldır devam eden sorunu çözüyoruz. Sorunun çözümü sürecinde Kırcami’nin yaşadığı imar sorununun bir kader olmadığına inanarak 28 yıldır mücadele veren her türlü çalışmayı yapan herkese teşekkür ederim. Planlarımız hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

AK Parti Grup Sözcüsü Ali Çetin

42 YILLIK SÜREÇ

AK Parti Grup Sözcüsü Ali Çetin de, “Olağanüstü meclis toplantımızın hayırlara vesile olmasını dilerim. Uzun yıllara sirayet eden Kırcami meselesi belli bir sona geldi. Bu süreçte katkı veren herkese teşekkür ederim. İnşallah yıllardır süren sıkıntılı süreç meclisin akabinde Muratpaşa Belediyemizin çalışması ile nihai sonuca ulaşacaktır. Yapılan çalışmaları takip edeceğimizi belirtmek isterim” dedi.

MHP Grup Sözcüsü Selçuk Sinirli

MHP Grup Sözcüsü Selçuk Sinirli ise, “41 yıllık bir süreç. Bu süreç içerisinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Kırcami ve Antalya’mıza hayırlı uğurlu olsun” açıklamasını yaptı.

BAŞKAN UYSAL'DAN TEŞEKKÜR

Meclis toplantısı sonrası söz alan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ise şu sözlere yer verdi:
“İmar planımızın 1/25000 ve 1/5000 aşaması hayırlı olsun. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Bu tarihi süreçte bazı gerçekleri de ifade etmek istiyorum. 8 yıldır gözlediğim bir husus var. Aslında imar planına açıkça kimse ‘ben karşıyım’ demiyor. Ama bazı kritik anlarda görüyoruz imar planına karşı yoğun faaliyet yürütülüyor. Şehirde hiçbir şey gizli kalmıyor. Kim ne yapıyorsa duyuluyor. En son bir referandum gerçekleştirdik; imar planını savunan insanların önemli bir kısmının ‘hayır’ oyu çıkması için çalıştığını görüyoruz. Birilerini suçlamak istemiyorum; gelecek için anlatıyorum.”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal

“PLANIMIZ İLE UĞRAŞMAYIN”

Başkan Uysal konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şehrimizin göbeğinde bir şehircilik dramı bir tümör gibi duruyor haritanın içerisinde. Komşularımız mağdur. Planın ana prensibi şudur; bizzat kendisi yapmadı ise plancılar hiçbir planı beğenmiyor. Şu ana kadar Kırcami imar planı hiçbir zaman siyasete alet edilmemiştir. Oy konuşmasına konu edinmemiştir. Bir şehir sorunu olarak görülmüş ve mücadele edilmiştir. Kırmamaya üzmemeye dikkat edilmiştir. Buradan uyarıda bulunmak istiyorum. Kimse bunu tehdit olarak anlamasın. Orada sorunu biz yaşıyoruz. Bu planı 100 kere iptal ettirseler 101’inci kere bu plan buraya en hızlı şekilde gelecek. Milletin önünde duramazsınız. Şehrimizi insanlarımızı kimse yormasın. Bizim bundan yarım adım geri atma durumumuz yok. Ödediğiniz harç paralarına yazıktır. Planımız ile uğraşmayınız. Onlar kendilerini biliyorlar. Bu planın başına bundan sonra bir şey gelirse kimse kendisini yargı bağımsızlığı diye sorumluluktan kurtaramaz. Bu birliğimizi beraberliğimizi hiç bozmayalım.”

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Şehit eşi Seher Demirkıran keçeyi sanata dönüştürdü

Şehit eşi Seher Demirkıran keçeyi sana..

Şehit eşi Seher Demirkıran keçeyi sanata dönüştürdü
Kripto para yatırımcıları şokta! Bitcoin eriyor, kritik seviyenin altına indi

Kripto para yatırımcıları şokta! Bitco..

Kripto para yatırımcıları şokta! Bitcoin eriyor, kritik seviyenin altına indi
Ankara'da selde Busenur Doğanay hayatını kaybetti!

Ankara'da selde Busenur Doğanay hayatı..

Ankara'da selde Busenur Doğanay hayatını kaybetti!
Antalya'da ilginç kaza! Kaza yerinden önce kaçtı sonra geri döndü

Antalya'da ilginç kaza! Kaza yerinden ..

Antalya'da ilginç kaza! Kaza yerinden önce kaçtı sonra geri döndü
Kredi kartı kullanıcıları dikkat! Temassız ödeme limitleriyle ilgili yeni karar

Kredi kartı kullanıcıları dikkat Temas..

Kredi kartı kullanıcıları dikkat! Temassız ödeme limitleriyle ilgili yeni karar
Emniyet'ten 'e-posta' uyarısı: Linkleri açmayın

Emniyet'ten 'e-posta' uyarısı: Linkler..

Emniyet'ten 'e-posta' uyarısı: Linkleri açmayın