MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Uzmanlardan ilaçlı içki uyarısı!

22.08.2019 20:30

Son dönemde içeceğe ilaç atarak tecavüz etme olaylarında artış olduğu gözlendi. Uzmanlar, içeceğe atılan ilaçların renksiz, kokusuz, tatsız olması nedeniyle anlaşılamadığını söyledi.

Uzmanlardan ilaçlı içki uyarısı!

Milliyet'ten Mert İnan'ın haberine göre; yapılan bilimsel bir araştırma, içeceğe ilaç atılarak tecavüz girişiminde bulunma eylemlerinde artış yaşandığını ortaya koydu. 

Uzmanlar, bu tür ilaçların çoğunun renksiz, kokusuz ve tatsız olduğu için tüketilirken anlaşılamadığına dikkat çekti.

İçeceklerine uyuşturucu veya uyarıcı madde atıldıktan sonra cinsel saldırıya uğrayan mağdurların yaşadıklarını ortaya koyan araştırmanın sonuçları, İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan Emre Mutlu ile İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nden Faruk Aşıcıoğlu tarafından “Uyuşturucu Madde Etkisi Altındaki Mağdurların Uğradığı Cinsel Saldırılar” başlığı ile yayımlandı.

"Alkol ve uyuşturucuyu karıştırıyorlar"

Çalışma kapsamında Adli Tıp Kurumu 5. İhtisas Kurulu’na gelen vakalar arasından cinsel saldırı mağduru olduğu iddia edilen ve biyolojik örneklerinde alkol, uyuşturucu ve cinsel saldırıyı kolaylaştıran ilaç saptananların toksikolojik analiz sonuçlarına bakıldı.

Yapılan değerlendirmede, mağdurlarda sedasyon ve uyku hali görüldüğü, kendilerini savunamayacak hale getirildikleri ortaya kondu. 

Cinsel saldırganların kurbanlarını alkol ve uyuşturucuyu karıştırıp tuzağa düşürdükleri, bu eylemlerin sıklığında artış olduğu vurgulandı.

Bu ilaçların renksiz, kokusuz ve tatsız olması nedeniyle tüketilirken anlaşılamadığı vurgulayan uzmanlar, potansiyel mağdurlara ve özellikle öğrencilere eğitim verilmesi gerektiğini, bara gidenlerin bir iki içkiden sonra beklenmedik şekilde aşırı halsizlik hissetmeleri durumunda hemen oradan ayrılıp hastaneye gitmelerinin önerildiğini söyledi. 

"Ertesi sabah kendimi bir yatakta buldum"

İki kişinin cinsel saldırısına uğrayan bir mağdurun yaşadıkları araştırmada şöyle anlatıldı: 

“Mağdur bir kafeye gittiğini, iki bira içtiğini, dışarı çıktığında adamın birinin kolundan tuttuğunu, bu kişinin kendisini evine götürdüğünü, ‘sana bir kahve yapayım toparlan’ dediğini, kendisinin ise soda istediğini, sodayı içtikten sonra kalkmak istediğinde kalkamadığını ve kendinden geçtiğini, ertesi sabah kendini bir yatakta bulduğunu, üzerinde sadece pike olduğunu, karşısında iki kişi gördüğünü, bu kişilerden şikâyetçi olduğunu söylemiştir.”

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı