MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Turistik ormanın içler acısı hali!

01.01.2019 22:38

Daha önce de adeta şehir çöplüğüne döndürülen Manavgat'ın turistik ormanlarından yürek yakan yeni görüntüler geldi

Turistik ormanın içler acısı hali!

Doğal dokusuyla turizmin ve canlı yaşamının gözbebeği olan Antalya ormanlarından birbiri ardına kirlilik görüntüleri geliyor. Özellikle Antalya'nın turistik ilçelerinin merkezlerinde yer alan ve yerli ile yabancı turistlerin yürüyüş ve gezi güzergahları içinde bulunan ormanlık bölgelerin adeta şehir çöplüğüne döndürülmesi büyük tepkiye yol açıyor.

Çevreci grup uyardı
Antalya'nın dağlık ve ormanlık bölgelerinde grup olarak etkinlikler düzenleyen, çevre kirliliği ve doğa katliamlarıyla ilgili paylaşımlar yaparak, yerel yönetimlerin dikkatlerini çeken Torosların Sahipleri adlı çevre aktivistleri sosyal medya sayfalarından yine kanayan bir yaraya parmak bastı. Manavgat'ın merkezinde yer alan ormanlık alanların adeta şehir çöplüğüne döndürülmüş fotoğrafalarını yayınlayan grup, bu doğa cinayetlerine engel olunmasını istedi.


 
Belediye ekipleri temizledi
"Sorumluluğun Orman Genel Müdürlüğü'nde olmasına rağmen bölgedeki ormanların çöplüğe döndürüldüğünün" altını çizen grup, "Manavgat Belediyesi İralma ve Hacımar ormanlığında bulunan çöpleri temizledi. Doğa hepimizin ortak malıdır, sorumluluk kimde olursa olsun imkanlarımız el verdiği sürece doğayı korumak görevimizdir" notunu paylaştı.

 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı