MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

HALK MASA

Muratpaşa Ramazan

Fenix center
Pınar Gültekin cinayeti flaş gelişme

15.02.2021 21:50

Muğla’da temmuz ayında eski sevgilisi tarafından öldürülen 27 yaşındaki Pınar Gültekin’in davasında bir sanığın tahliyesine karar veren mahkeme, duruşmayı 26 Nisan’a erteledi.

Pınar Gültekin cinayeti flaş gelişme

Eski sevgilisi tarafından öldürüldükten sonra varile konularak yakılan ve üzerine beton dökülen Pınar Gültekin ile ilgili davanın Muğla 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen üçüncü duruşması sona erdi. Duruşmada aralarında katil zanlısı Cemal Metin Avcı’nın boşanma aşamasındaki eşi Eda Avcı’nın da bulunduğu tanıklar dinlenirken, ‘delilleri karartmak‘ suçundan tutuklanan Cemal Metin Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı ve Cemal Metin Avcı duruşmaya SEGBİS ile bağlandı. Sanık Mertcan Avcı’nın adli kontrol şartı ile tahliyesine karar verilerek, yurt dışı yasağı konulan duruşma 26 Nisan’a ertelendi.

TAHLİYEYE İLİŞKİN AÇIKLAMA

Duruşma sonrası Pınar Gültekin’in aile avukatı Dr. Rezan Epözdemir, tutuklu sanık Mertcan Avcı’nın tahliyesine ilişkin açıklama yaptı. Epözdemir, beklemedikleri bir karar ile karşı karşıya kaldıklarını belirterek, “Sanık Mertcan Avcı ne yazık ki adli kontrol şartı ile tahliye edildi. Aslında başından beri bu yargılamada bizim anlamlandıramadığımız gelişmeler yaşanıyordu. Yani adeta sanıklar gerçekleştirmiş oldukları hunharca, vahşi cinayeti sanki maktule Pınar Gültekin’in özel hayatı, aile hayatı yargılanıyordu. Adeta bu cinayeti meşrulaştıracak bir algı ve intibaya sebebiyet verilecek kararlar alınıyordu. Ben meslek hayatımda böyle bir şey görmedim. Türk hukuk tarihinde de böyle bir şey görebileceğimizi zannetmiyorum. Eda Avcı, sanık Cemal Metin Avcı’nın eşi, ’Ben ayın 22’sinde gözaltına alındığında sosyal medyadan Pınar’ın öldürülmüş olabileceğini anladım. Bunu anlar anlamaz eşimin öldürmüş olabileceğini düşündüm. Bağ evine de bu nedenle geldim’ dedi. Olay saatinde orada olan ve kamera kayıtları ile durum sabitken, HTS kayıtları sabitken, eylem üzerinde ortam hakimiyeti sabit olan, cinayete iştirak ettiği açık ve tartışmaya mahal vermeyecek kadar aşikar olan sanık Mertcan Avcı bugün adli kontrol şartı ile tahliye ediliyor. Hukuken ve fiilen bize göre kabul edilemez bir durumdur. Bugün adaletin öldüğü, umutların tükendiği, Pınar Gültekin’in yarınlarının, umutlarının, geleceğinin bir defa daha elinden alındığı gündür. Bugünkü tahliye kararı hukuken ve fiilen anlatılabilecek değildir. Deliller toplanmamışken bize göre cinayete iştirakten yargılanması gereken bir sanığın tahliye edilmiş olması kamu vicdanını rahatsız eder” dedi.
Baba Sıddık Gültekin ise, “Çok üzgünüm. Şunu çok açık anladım ki, FETÖ terör örgütü tekrar ortalıkta dolanıyor. Ben bunu anladım. Anlayan anladı, anlayamayanlara da artık bir şey diyemem” dedi.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Muratpaşa Ramazan

Diğer Haberler

Çevreci Kart 5 yılda Beş milyon TL kazandırdı

Çevreci Kart 5 yılda Beş milyon TL kaz..

Çevreci Kart 5 yılda Beş milyon TL kazandırdı
Türkiye’nin ilk ve tek obua profesöründen özel konser

Türkiyenin ilk ve tek obua profesöründ..

Türkiye’nin ilk ve tek obua profesöründen özel konser
SON DAKİKA... Bakan Koca: Aşının israfı söz konusu değildir

SON DAKİKA... Bakan Koca: Aşının israf..

SON DAKİKA... Bakan Koca: Aşının israfı söz konusu değildir
Aslan balıkları falezlerin habitatına zarar veriyor!

Aslan balıkları falezlerin habitatına ..

Aslan balıkları falezlerin habitatına zarar veriyor!
Karpuzun fiyatı cep yaktı! Dilimle satılıyor

Karpuzun fiyatı cep yaktı Dilimle satı..

Karpuzun fiyatı cep yaktı! Dilimle satılıyor
Meteoroloji raporları paylaştı: Mart ayında bereket yağdı

Meteoroloji raporları paylaştı Mart ay..

Meteoroloji raporları paylaştı: Mart ayında bereket yağdı