MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Kursiyerlerden muhteşem sergi

21.11.2019 15:58

Döşemealtı Halk Eğitim Merkezi Ahşap Yakma ve Kabak Süsleme çalışmaları Güzel Sanatlar Galerisi Sergi Salonu'nda sergilendi.

Kursiyerlerden muhteşem sergi

Döşemealtı Halk Eğiim Merkezi Ahşap Yakma ve Kabak Süsleme Çalışmaları, Güzel Sanatlar Galerisi'nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

15 kursiyerin çalışmalarından oluşan iki yüzü aşkın birbirinden farklı çalışmalar büyük ilgi gördü.

El sanatları eğitmeni İlkay Aydil, “Toplam 1 yıl içerisinde ki çalışmalar kursiyerlerimizin çalışmalarından oluşan bir sergi. Kursiyerlerimiz bu branşı çok sevdi. İlk zamanda ki öğrenme aşamalarını çok çabuk atlattı.

Kursiyelerimiz arasında ustalık seviyesine ulaşanların da olduğunu söylemek isterim” dedi. 

Sergilenen eserlerin satışlarının da gerçekleştiğini, böylelikle kursiyerlerin gelir kaynağı oluşturduğunu belirten İlkay Aydil, “Eserlerin oluşturulmasında ham maddeyi daha önceden kursiyerlerimiz satın almaktaydı.

Üretimi arttırıp çalışmaların temposu yükselince özellikle kabak süsleme çalışması için kendileri Kabak ekmeye başladı. Bu tempo ve performans kursiyerlerimiz tarafından ev ekonomisine katkıda bulunmak için çalışmaları gerek evlerinde gerekse yeni iş alanları yaratarak sürdürmeyi hedeflemektedirler” dedi.

Aydil,özellikle kabak süsleme ve ahşap yakma sanatını şimdiye kadar erkeklerin yaptığının bilindiğini ancak sergiyi gezip ve ilgilenen sanatseverlerin bu çalışmaların tamamını kadınların yaptığını öğrenince daha da ilgi gösterdiklerini belirtti.  

Öte yandan sergide unutulmuş el sanatlarından oluşan ahşap üzerine yakma resim çalışmaları da sergileniyor.

 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı