MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Kanun teklifi kabul edildi

04.07.2019 10:03

Tapu Kanunu ve diğer bazı kanunlarda değişiklik yapılmasının istenmesi üzerine TBMM teklifi değerlendirip, kabul etti.

Kanun teklifi kabul edildi

Tapu Kanunu ve bazı kanunlarda değişiklik Yapılmasına ilişkin kanun teklifi görüşmeleri TBMM Genel Kurulu’nda düzenlendi.

Kanun teklifi ile, Tapu Kanunu'nda taşınmaz mülkiyetinin devrini amaçlayan sözleşmelerde, tarafların yurt dışı teşkilatında bulunmaları halinde veya farklı tapu müdürlükleri taraf iradeleri resmi görevliler tarafından ayrı ayrı alınarak sözleşme tamamlanabilecek.

Tapu sicilinde gerçekleştirilen işlemler veya kadastro tespiti nedeniyle oluşan hatadan olumsuz etkilenen hisselerin maliklerine, ayni ve şahsi hak lehtarlarına, hatanın nedenleri ve düzeltme sonrası oluşacak hisse durumunu gösteren tebligat yapılacak. 

Tapu işlemlerine fotoğraf yapıştırılması, kırtasiyeciliğin ve bürokrasinin azaltılması amacıyla yürürlükten kaldırılıyor. 

İmar Kanunu'ndaki maddeye göre, tarım arazileri, Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu’nda belirtilen izinler alınmadan; bitkisel üretim amacı dışında kullanılamayacak, planlanamayacak, mezra veya köylerin yerleşik alanı ve civarı yerleşik alan olarak tespit edilemeyecek. 

İmar planı bulunan alanlarda yapılan uygulama, ifraz ve tevhit işlemleri, parselasyon planı tescil edilmiş alanlarda yapılabilecek.  Ayrıca imar planına uygunluğu doğrultusunda öncelikle parselasyon planının yapılması esas olacak. 
 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3