MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

1 mayıs

Fenix center
İşte doğumu ölümsüzleştiren fotoğraflar

06.11.2019 16:21

Doğum Fotoğraf sanatçısı Merve Akyel 7 yıl içinde 2 binden fazla bebeğin dünyaya gelişine tanıklık etti. Doğum anını fotoğraflanan birçok bebeğin bugün ilkokula başladığını belirten doğum fotoğraf sanatçısı Merve Akyel, “Kendimi Bebeklerin Mervesi  olarak anıldığını ve Fotoğraf Evi’ nde amatörlükten, profesyonelliğe uzanan bir süreç içinde atölyeler açmak hedeflerim arasında” dedi 

İşte doğumu ölümsüzleştiren fotoğraflar

Özel bir hastanede anlaşmalı doğum fotoğrafçısı olarak görev yapan Merve Akyel, “Hastaneye yakın bir mesafede, tam olarak hayalimdeki gibi bir fotoğraf evi açtım. Kadın girişimci olarak destek aldım.

 Fotoğraf Evi’ nde amatörlükten, profesyonelliğe uzanan bir süreç içinde atölyeler açmak hedeflerim arasında” dedi.

Akyel “Fotoğraf benim için bir tutkuydu. Amatör olarak ilk fotoğraf makinemi alıp 2012 yılında Antalya Fotoğraf Kulübüne üye oldum. Temel fotoğrafçılık eğitimimi orada tamamlayarak kulüp üyeleri ile Antalya’ nın tüm destinasyonlarını dolaştım.

Tutkumun bebeklerin fotoğrafını çekmek olduğunu keşfettiğim anda bu alana yöneldim. 2014 yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi “Kadın Gözünden Kadınlık Fotoğraf Yarışması”nda 2 fotoğrafım sergilenme ödülü aldı” dedi.

İki binden fazla bebeği fotoğrafladı

İlk doğum fotoğrafı için doğumhane kapısında beklerken bebeğin babasından daha da çok heyecan yaşadığını belirten Akyel, “7 yıl içinde 2 bin’ den fazla bebeğin dünyaya gelişine tanık oldum.Her defasında bu mucizeye şahit olurken heyecan duyuyor, içimden “Hoş geldin bebek, bu dünyaya yepyeni bir ışıksın” diyorum.

 Bu anı yaşamak tarif edilemez bir duygu. İlk bebeklerim şu an ilkokula başladılar. Onların doğuşuna, anne- babaların heyecanına tanık olmayı seviyorum.

Düğün fotoğrafçılığı ve kişisel fotoğrafçılığı da deneyimledim ancak benim tutkum bebekler. Zaman içinde sosyal mecralarda “Bebeklerin Merve'si” olarak anıldım. Çok hoşuma gitti bu tanım.

Dijital dünya uzakları yakın ediyor sahiden.

Aslında başka şehirlerden de teklif alıyorum ama Antalya’ da işlerim yoğun ilerlediği için diğer şehirlere gidemiyorum” diye konuştu.

 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs

1 mayıs konayaaltı