MY TV Türkiye Programları İçin Tıklayın

 


II.Türk Gazeteciler Vakfı Medya Forumu ve Semineri Kazakistan'da yapıldı

10.10.2022 13:38

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Dış ilişkiler Genel Koordinatörü Mevlüt Yeni ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İdris Taş , Kazakistan'ın Almatı kentinde yapılan II. Türk Gazetecileri Medya Forumu'na katıldı. Forumda Türk devletlerinin medya yapısı, işbirliği, sorunları ve eğitim konuları ele alındı.

II.Türk Gazeteciler Vakfı Medya Forumu ve Semineri Kazakistan'da yapıldı

II. Türk Gazetecileri Medya Forumu "Türk Dünyası Bilgi İşbirliği" sloganı ile Kazakistan’ın Almatı kentinde toplandı.

Organizasyona Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Dış ilişkiler Koordinatörü Mevlüt Yeni, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İdris Taş, İtalya'dan Yabancı Gazeteciler Derneği Başkanı Esma Çakır, İngiltere'den Avrupa Medya Grubu sahibi Vatan Öz, ve çok sayıda gazeteci katıldı.

Medya forum açılışı konuşmasını Kazakistan Cumhuriyeti Enformasyon ve Sosyal Kalkınma Bakanlığı Temsilcisi Kydyraly Darkhan Kuandykuly  ve Türk Dili Konuşan Gazeteciler Vakfı Başkanı Naziya Joyamergen Bissenova yaptı.

“TÜRK DEVLETLERİNİN MEDYASI VE BİLGİ GÜVENLİĞİ”

“Türk Dünyası Medya Örgütleri Arasında Ortak Bilgi Paylaşımı” konusunun da ele alındığı formun ilk oturumun moderatörlüğünü Naziya Joyamergen Bissenova yaptı. İlk oturumda İtalya'daki Yabancı Gazeteciler Derneği Başkanı Esma Çakır, “Gazeteciliğin ve ifade özgürlüğünün etkisi", Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Dış ilişkileri Genel Koordinatörü Mevlüt Yeni "Türk ülkeleri için ortak bilgi alanı", İngiltere’den Avrupa Medya Grubu sahibi Vatan Öz, "Geleneksel medya ve yapay zeka" ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İdris Taş, "Yeni medya ve bilgi güvenliği süreçleri” alanlarında sunumlar yaptı.

“GELECEK MEDYA PAZARI VE EĞİTİM”

“Gelecek Medya Pazarı Ve Eğitim” konusunun da ele alındığı ikinci oturumun moderatörlüğünü Özbekistan’dan Nurlan Usmanov yaptı. II oturumda UNESCO Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan ve Özbekistan küme bürosu, iletişim ve bilgi uzmanı Sergey Karpov, Bişkek Devlet Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi Dekanı Altyn Asanova ve Al-Farabi Kazak Ulusal Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi Dekanı Nurzhan Kuantayuly “Eğitimde Yenilikler" konularında sunumlar yaptı.

“KÜRESEL TURİZM VE HALKLA İLİŞKİLER”

“Küresel Turizm Ve Halkla İlişkiler” konusunun da ele alındığı üçüncü oturumun moderatörlüğünü Halkla İlişkiler Kulübü Başkan Yardımcısı Aibar Olzhaev yaptı.

III. oturumda UNESCO Gazetecilik ve İletişim Bölümü Başkanı Nazgul Chingysova, Hollanda’dan Yusuf Özkan "Pandemi sonrası turizm ve medya" alanlarında sunum yaptı.

II Türk Dili Konuşan Gazeteciler medya forumunda soru cevap bölümünün ardından sonuç bildirgesi yayımlandı.

Forum Türk Dili Konuşan Gazeteciler Vakfı ve Chevron firmasının ortaklığında düzenlenen "Toplum - Toplumun Aynası" yarışmasında dereceye girenler için düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

TÜRK GAZETECİLER GELECEĞİN GAZETECİ ADAYI ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Öte yandan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Dış İlişkiler Temsilcisi Mevlüt Yeni, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İdris Taş, İtalya Yabancı Gazeteciler Derneği Başkanı Esma Çakır ve  Türk Gazeteciler Vakfı Başkanı Naziya Joyamergen Bissenova, Al-Farabi Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Dış ilişkiler Temsilcisi Mevlüt Yeni öğrencilerle buluştu

Büyük bir ilgi ve öğrencilerin yoğun mesleki soruları ile karşılaşan Türk gazeteciler, deneyimlerini Kazakistan İletişim Fakültesi öğrencilere aktardı.

Al-Farabi Kazak Ulusal Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi Dekanı Nurzhan Kuantayuly Türk gazetecileri fakültede misafir etti

Genç gazeteci ve iletişim fakültesi öğrencilerine Kazakistan Türk Gazeteciler Vakfı tarafından düzenlenen seminerde Mevlüt Yeni deneyimlerini Türkiye'den ve Dünya'dan örnekler vererek anlattı.

AGC Başkanı İdris Taş seminerde 'Yeni Medya ve Radyo Televizyon Yayıncılığı' üzerine genç gazetecilere sunum yaptı

Mevlüt Yeni Avrupa Medya Grubu Sahibi Vatan Öz'e 'Sadece Gazeteci' kitabını hediye etti

Mevlüt Yeni Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu adına Kazakistan Türk Gazeteciler Vakfı Başkanı Naziya Joyamergen Bissenova'ya teşekkür plaketi ve 'sadece Gazeteci' kitabını takdim etti.

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İdris Taş Antalyalı gazeteciler adına Kazakistan Türk Gazeteciler Vakfı Başkanı Naziya Joyamergen Bissenova'ya teşekkür plaket takdim etti

BAŞKONSOLOS AKINCI’YA ZİYARET

II Türk Gazetecileri Medya Forumu için Kazakistan’da bulunan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Dış ilişkiler Genel Koordinatörü Mevlüt Yeni ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İdris Taş, ve ev sahibi Türk Gazeteciler Vakfı Başkanı Naziya Joyamergen Bissenova, Almatı Türkiye Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı’yı ziyaret etti. Ziyaret ile ilgili açıklamalarda bulunan Yeni, “Kazakistan Türkçe Konuşan Gazeteciler Vakfının davetlisi olarak bulunduğumuz Kazakistan'ın kadim eski başkenti Almatı Türkiye Başkonsolosumuz Ali Rıza Akıncı ve değerli eşlerine nazik ev sahipliği için çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Ziyarette Başkonsolos Ali Rıza Akıncı’ya nazik ev sahipliği nedeniyle heyet adına teşekkür ederek 'Sadece Gazeteci' kitabını  takdim etti.

Almatı Türkiye Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı ve Mevlüt Yeni

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Antalya'da gecekondu yangını! Alevler geceyi aydınlattı

Antalya'da gecekondu yangını! Alevler ..

Antalya'da gecekondu yangını! Alevler geceyi aydınlattı
Yapay zeka otizmli çocuğun davasında karar verdi

Yapay zeka otizmli çocuğun davasında k..

Yapay zeka otizmli çocuğun davasında karar verdi
Yalı Çapkını'nın Ferit'i Mert Ramazan Demir'in gizli aşkı ortaya çıktı!

Yalı Çapkını'nın Ferit'i Mert Ramazan ..

Yalı Çapkını'nın Ferit'i Mert Ramazan Demir'in gizli aşkı ortaya çıktı!
Bilim Kurulu Üyesi Kara'dan Strep A uyarısı! Bu belirtilere dikkat!

Bilim Kurulu Üyesi Kara'dan Strep A uy..

Bilim Kurulu Üyesi Kara'dan Strep A uyarısı! Bu belirtilere dikkat!
Antalya'da elektrik kesintisi! 4 Şubat Cumartesi

Antalya'da elektrik kesintisi! 4 Şubat..

Antalya'da elektrik kesintisi! 4 Şubat Cumartesi
Antalya'dan görüntülendi! Dünyaya yakından geçti

Antalya'dan görüntülendi! Dünyaya yakı..

Antalya'dan görüntülendi! Dünyaya yakından geçti