MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
IATI Antalya'nın en büyük ikinci şirketi oldu

04.07.2019 10:27

Türkiye’nin en büyük şirketlerinin listesi açıklandı. IATI 2018 yılı cirosu ile Türkiye’nin en büyük 111. şirketi konumuna yükselirken, Antalya'nın en büyük şirketi oldu.

IATI Antalya'nın en büyük ikinci şirketi oldu

Türkiye’nin en büyük şirketlerinin listelendiği Fortune 500 listesi açıklandı. 

2,5 milyar TL’yi aşan cirosu ile IATI geçen seneye göre 30 basamak birden atlayarak Türkiye’nin en büyük 111. şirketi konumuna yükseldi.

IATI geçen sene 1,7 milyar TL cirosu ile listede 141. sırada yer alıyordu.  Son senelerdeki stratejik hamleleriyle global pazarda büyüyen IATI, cirosunu da geçen seneye oranla %48 arttırmış bulunuyor.

2018 yılı cirosu Seyahat ve Taşımacılık Hizmetleri kategorisinde 7. sırada yer alan IATI, Antalya ilinin ise en büyük 2. şirketi oldu. 

IATI’nin iştirakleri ve ortakları ile global cirosu ise 2018 yılında 3,6 milyar TL’yi aştı.

1 milyar 848 milyon TL ihracatı ile 2018 yılında turizm sektörünün en çok ihracat yapan 2. şirketi olan IATI bu performansı ile de Türkiye’nin en çok ihracat yapan 48. şirketi oldu.

Kuruluşundan itibaren Türkiye’nin en verimli şirketleri arasında yer alan IATI, 2018 yılında da performansını devam ettirdi. IATI 2018 yılında Özkaynak Devir Hızı en yüksek 6 ıncı şirket olurken, Aktif Devir Hızı en yüksek 22'inci şirket oldu.

IATI’nin son yıllarda yaptığı stratejik hamlelerle kararlı bir büyüme trendi içine girdiğini belirten IATI Halka ilişkiler ve Reklam Direktörü Devrim Pınar, şirketin 2019 yılı cirosunun 6 milyar TL’ye yaklaşacağını ve bu performans ile Türkiye’nin en büyük ilk 50 şirketi arasına gireceklerine inandıklarını belirtti.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı