MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Bünyamin Sürmeli açıkladı! 'Kırmızı kod' bakın ne anlama geliyormuş

11.12.2019 20:26

CNN Türk’ün hava durumu sunucusu, meteoroloji mühendisi Bünyamin Sürmeli, Meteoroloji’nin Antalya’daki kırmızı kodluk alarmı için, “Renk kodu yeni bir uygulama. Panik yapmaya gerek yok. Bir tehlike söz konusu değil” dedi. 

Bünyamin Sürmeli açıkladı! 'Kırmızı kod' bakın ne anlama geliyormuş

Bünyamin Sürmeli, canlı yayına katıldığı TV programında sunucunun, “Antalya’da beklenen ‘Kırmızı kodlu hava durumu” sorusu üzerine, “Paniğe kapılacak bir şey yok. Meteoroloji Genel Müdürlüğü renkli kod sistemine yeni geçti. Bu nedenle “Tarihinde ilk kez kırmızı kodlu alarm var” denildi. Yoksa yağması beklenen yağış miktarının iki katı yağışlar da yaşandı” dedi.

Uçakla muhabir göndermişler

Bunun üzerine sunucu, “Meteorolojinin bu uyarısı nedeniyle Antalya’ya uçakla muhabir gönderdik. Oradan hareketli görüntüler bekliyorduk” demesi üzerine Sürmeli, “Öyle görüntülerin geleceği bir durum söz konusu değil. Ama yine de önlem almakta yarar var” diye konuştu. 

Valilik kriz masası bile kurdu

Meteoroloji’nin kırmızı kodlu uyarısı Antalya’da tüm kamu kurumları önlemler almış, Valilikte kriz masası oluşturulmuş, itfaiyede izinler kaldırılmış ve vatandaşlarda ciddi endişeler oluşmuştu. Okulların kapatılmaması nedeniyle vatandaşların önemli bir bölümü de çocuklarını okula göndermemişti. 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı