MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Antalya’da kuşlar yuva yaptı, bakım onarım durdu 

06.11.2019 13:46

Bir iş merkezinin klima bakım ve onarım işlerini gerçekleştiren bir inşaat firması bakım çalışmalarına başladığında şaşırtan bir gerçekle karşılaştı. İş merkezinin tüm klimalarının sıcak bölümlerinde kuşların yuva yaptığı tespit edildi. Kuş bilimcileri ve ilgili bilirkişiler ile yapılan görüşme sonucunda kuşların yuvalarından uçmasının beklenmesi gerektiği belirtilince firma bakım ve onarımı 1 ay ertelemek zorunda kaldı.

Antalya’da kuşlar yuva yaptı, bakım onarım durdu 

Bir iş merkezinin klima bakım onarım hizmetini alan Berk-ANT İnşaat, çalışmalara hızlı bir şekilde başladı.

Çalışmaların esas bölümüne gelindiğinde şaşırtan bir gerçekle karşılaşıldı.

Tüm klimaların sıcak bölümlerinde kuşların yuva yaptığını ve yuvaların birçoğunda yumurtalar ve yeni yumurtadan çıkmaya hazır yavruların olduğu tespit edildi. 

Klimaların arkası yuva dolu

Firma sahibi Oğuz Gez, “Balbey Mahallesi İsmet Paşa Caddesi üzerinde dış cephe, çatı ve izolasyon, klima bakım onarım çalışma yürüttüğümüz iş merkezinde ilginç bir olayla karşılaştık. İşe başladıktan sonra birçok klimanın arkasında kuş yuvalarının olduğunu tespit ettik. Bu durum bizi hem sevindirdi hem de üzdü. Daha önce binalarda kuş yuvaları olurdu. Kuşların yaşam alanları azaldıkça onlarda kendilerine yaşam alanı bırakmadığımız için sıcak bulduğu alanlara yöneldi” dedi.

Firma 1 ay sonraya erteledi

Oğuz Gez, “İş merkezi yönetimimizin de hassas yaklaşımı ile çalışmalarımızı durdurduk. Yavruların yuvadan çıkması ve kanatlanıp uçmasını bekliyoruz. Bazı yuvalarda iki günlük yavrular var, yeni doğmuş olanlar var.

Kuş bilimcileri ve ilgili bilirkişiler ile yaptığımız görüşmeler sonucunda kuşların 20 günde kanatlanıp uçabildikleri öğrenildi.

Ancak biz bu süreyi biraz daha uzatarak 1 ay sonraya erteledik. Biz onlara zarar vermeden dış cephe ve diğer alanlardaki çalışmalarımız tamamladık. İş klimaların bakımına gelince faaliyetlerimizi durdurduk” diye konuştu.


 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı