MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt
58'inci Antalya Altın Portakal Film Festivalinin akrediteli maskotu 'Toros'

04.10.2021 19:22

Antalya haber... Elazığ’daki 6.8 büyüklüğündeki depremde yıkılan bir binadan yaralı kurtulan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla bölgede arama kurtarma faaliyeti yürüten itfaiye ekipleri tarafından sahiplenilen kedi Toros, 58'inci Altın Portakal Film Festivali için akredite yapılarak festival ekibine katıldı. Boynunda akredite kartıyla salonların tozunu attırıp yorulunca yuvasına çekilen Toros, şimdiden festivalin en sevimlisi ödülüne talip.

58'inci Antalya Altın Portakal Film Festivalinin akrediteli maskotu 'Toros'

Bu yıl 58’incisi düzenlenen ve birçok ünlü ismin katıldığı Antalya Altın Portakal Film Festivali devam ederken, gösterimlerin hemen ardından film ekipleriyle yapılan söyleşiler de sürüyor. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Antalya’nın maskotu olarak bilinen kedi Toros da ekibin bir parçası olarak yer alıyor.

ELAZIĞ DEPREMİNDEN GELDİ

Antalya Büyükşehir Belediyesinin maskotu olan ve makamda yeri bulunan kedi Toros’un hikayesini anlatan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Biliyorsunuz biz Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak ülkemizdeki Allah korusun yani afetlerle ilgili her an ekibimizle birlikte yollardayız. Elazığ depremiyle ilgili itfaiye ekibimizi gönderdik biliyorsunuz. O süreçte itfaiye eri arkadaşlarımız o yıkıntının, çöken binaların içerisinden kedimizi buluyorlar. Hatta telefonda açtılar bana ve bende siz çalışmalarınıza devam edin bitirince bana getirin dedim. Antalya’ya getirdiler tabi ki karşıladık. Dediler ki ismi yok ve bizde dedik ki adı Toros olsun ve bu ismi verdik” dedi.

EKİBİN BİR PARÇASI DA KEDİ TOROS OLDU

Muhittin Böcek’in, çalışma arkadaşlarımızla beraber arada bize yardımcı oluyor, beraber çalışıyoruz diyerek bahsettiği kedi Toros 12 yaşında. Festivalde görev alan kişilere özel çıkarılan akredite kartına sahip olan Toros dikkatleri üzerine çekiyor. Toros’un ekibin bir parçası olduğunu söyleyen Başkan Böcek, “Şu anda bizim ekibimizin bir parçası, maskotu her şeyi Toros inşallah sağlıklı bir şekilde yaşamına devam edecek” dedi.

MUHİTTİN BÖCEK'TEN DÜNYA HAYVANLAR GÜNÜ MESAJI

Muhittin Böcek, Dünya Hayvan Hakları gününe ilişkin olarak da, “Hayvan Hakları önemli ve biz hep canlarımızla ilgili onlarında yaşama hakkının var olduğunu biliriz, düşünürüz. Konyaaltımızda çok güzel bir rehabilitasyon merkezi yapmıştık ve Türkiye ikincisi olmuştuk. Şimdi Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak 80 dönümün üzerinde çok güzel bir sokak hayvanlarımızla ilgili rehabilitasyon merkezimiz var. Çok güzel bir projeyi gerçekleştiriyoruz ben bu vesile ile ve bütün hayvan severlerimizin desteği ile biz Antalyamızda onlarla elimizden geldiğince yapılması gereken ne varsa yapmaya gayret ediyoruz” şeklinde konuştu.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Devrilen tırın dorsesi tur otobüsüne çarptı

Devrilen tırın dorsesi tur otobüsüne ç..

Devrilen tırın dorsesi tur otobüsüne çarptı
Antalya'da kaygan yol kazaya neden oldu! Tur midibüsü devrildi

Antalya'da kaygan yol kazaya neden old..

Antalya'da kaygan yol kazaya neden oldu! Tur midibüsü devrildi
Meteoroloji'den uyarı! Çok sayıda ilde yağmur bekleniyor

Meteoroloji'den uyarı! Çok sayıda ilde..

Meteoroloji'den uyarı! Çok sayıda ilde yağmur bekleniyor
Bali Adası'nda 4.8 büyüklüğünde deprem oldu

Bali Adası'nda 4.8 büyüklüğünde deprem..

Bali Adası'nda 4.8 büyüklüğünde deprem oldu
Adana'da Cono aşiretine operasyon! çok sayıda gözaltı var

Adana'da Cono aşiretine operasyon! çok..

Adana'da Cono aşiretine operasyon! çok sayıda gözaltı var
Son dakika... Samsun'da yolcu otobüsü dereye uçtu

Son dakika... Samsun'da yolcu otobüsü ..

Son dakika... Samsun'da yolcu otobüsü dereye uçtu