YSK kararı sonrası Başkan Ali Bahar'dan ilk açıklama!

14.10.2022 19:23

Antalya haber... Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO), 7 Ekim günü yapılan yönetim kurulu başkan ve üyelerinin seçimine ilişkin itirazı değerlendiren Yüksek Seçim Kurulu (YSK), İl Seçim Kurulu’nun kararını iptal etti. YSK'nın kararı sonrası açıklama yapan Ali Bahar, "Adaletin yerini bulması, hak edenin kazanmış olması elbette bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir" dedi.

YSK kararı sonrası Başkan Ali Bahar'dan ilk açıklama!

ATSO başkan adaylarından Ali Bahar’ın avukatı Cihan Şahirbay aracılığıyla yaptığı itirazı değerlendiren YSK, 7 Ekim 2022 günü yapılan ATSO seçimlerine ilişkin Antalya İl Seçim Kurulu’nun 12 Ekim 2022 tarihli kararının kaldırılmasına, Kepez 3’üncü İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nın 10 Ekim 2022 tarihli sayılı kararı uyarınca işlem yapılmasına karar verdi.

Bu karara göre, İlçe Seçim Kurulu’nun kırmızı listeden Davut Çetin’in 59 oydan 56’sının iptali, 3’ünün geçerli olması, Ali Bahar’a verilen 58 oyun tamamının geçerli olması yönündeki karar, YSK tarafından onaylanmış oldu. YSK’da bu kararın 5’e karşı 6 oyla alındığı öğrenildi.

YSK kararı sonrası bir açıklama yapan Ali Bahar, “İl Seçim Kurulu’nun, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu ve başkan seçim sonucu için aldığı karara yaptığımız başvuru, Yüksek Seçim Kurulu tarafından kabul edilmiş, yapılan incelemeler neticesinde, kırmızı oy pusulalarında işaretleme yapıldığı tespit edilerek, söz konusu işaretlemelerin bulunduğu 56 adet kırmızı oy pusulasının geçersiz sayılmasına karar verilmiştir.

YSK tarafından alınan karar, ATSO yönetim kurulu ve başkan seçim sonuçlarının, Kepez 3’üncü İlçe Seçim Kurulu’nun açıkladığı şekilde; mavi listenin kazandığının ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanının Ali Bahar olduğunun tasdiki yönünde olmuştur" dedi.

"ADALET YERİNİ BULDU"

OSB Başkanı Ali Bahar, "Adaletin yerini bulması, hak edenin kazanmış olması elbette bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Ancak ATSO gibi 140 yıllık köklü bir kurumun itibarına, kişisel menfaatler uğruna gölge düşürülmesi, tahammül edilemez bir gerçek olarak karşımızda durmaktadır.

ATSO’nun yeni başkanı ve yönetim kurulu olarak bizler, bu olumsuzlukların unutulması için var gücümüzle çalışacağız. ATSO’yu her zaman iyilik ve başarı ekseninde tutacağız. Kırmızı listelere gönül veya oy vermiş, kırmızı listeden meclis ya da komite üyesi seçilmiş arkadaşlarımız ile birlikte, önümüzdeki 4 yıl boyunca, Antalya’mızı ve ATSO’yudaha güçlü kılmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Bu dostane tutum karşısından sergilenecek her türlü olumlu yaklaşımın, şehrimiz ve odamız için büyük kazanımlar sağlayacağı unutulmamalıdır" diye konuştu.

Değerli ATSO üyeleri ve Antalya halkı;

Antalya halkına seslenen Bahar, "01 Ekim’de gerçekleşen Antalya Ticaret ve Sanayi Odası organ seçimleri, an itibariyle sona ermiştir. Seçmenin iradesi sandığa yansımış, sandıktan çıkan sonuç yargıya intikal etmiş, titizlikle yapılan inceleme ve değerlendirmeler neticesinde sonuç, hukukun üstünlüğü ilkesi ışığında, Yüksek Seçim Kurulu’nca tescil ve ilan edilmiştir. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası 53 bin üyesi, 283 meslek komitesi üyesi ve 117 meclis üyesi ile artık tek bir vücuttur. Bunu sağlamak da öncelikle başkanlığımızın ve yönetim kurulumuzun sorumluluğu ve vazifesidir.‘Birlikte yöneteceğiz’ bir slogan değil, ATSO üyelerine ve Antalya halkına verdiğimiz bir sözdür. Sözümüzün arkasındayız ve verdiğimiz sözden milim şaşmayacağız. Çok uzun ve meşakkatli bir yoldan geldik. Fakat zerre yorgun değiliz. Aksine çok heyecanlı, çok istekli ve inanç doluyuz. Bir an önce çalışmaya başlamak, Antalya’ya hizmet etmek istiyoruz. Komite ve meclis üyelerimizle az zamanda, çok büyük işler başaracağız. Bugün başlayan yeni dönemin, kentimize, iş dünyamıza ve Antalya Ticaret ve Sanayi odasına hayırlar getirmesi dileğiyle, saygı ve sevgilerimi sunuyorum" şeklinde konuştu.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2 müjde birden! Elektriğe ve doğalgaza indirim

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2 müjde bird..

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2 müjde birden! Elektriğe ve doğalgaza indirim
Son dakika: Yavuz Ağıralioğlu'ndan istifa açıklaması! Hangi partiye geçecek! Canlı yayında açıkladı

Son dakika: Yavuz Ağıralioğlu'ndan ist..

Son dakika: Yavuz Ağıralioğlu'ndan istifa açıklaması! Hangi partiye geçecek! Canlı yayında açıkladı
MHP Antalya Milletvekili aday adaylarının listesi açıklandı

MHP Antalya Milletvekili aday adayları..

MHP Antalya Milletvekili aday adaylarının listesi açıklandı
Antalya'da EYT başvuru sayısı 1,5 milyona yaklaştı

Antalya'da EYT başvuru sayısı 1,5 mily..

Antalya'da EYT başvuru sayısı 1,5 milyona yaklaştı
Merkez Bankası'dan yazılı açıklama! O tarihe dikkat çekti

Merkez Bankası'dan yazılı açıklama! O ..

Merkez Bankası'dan yazılı açıklama! O tarihe dikkat çekti
Türkiye'de ilk kez uygulanacak! AÜ ile ANTGİAD arasında imzalar atıldı

Türkiye'de ilk kez uygulanacak! AÜ ile..

Türkiye'de ilk kez uygulanacak! AÜ ile ANTGİAD arasında imzalar atıldı