MY TV Türkiye Programları İçin Tıklayın

Yörükoğlu sütPromosyon ödemelerinde Kasım heyecanı! Emekli promosyonları yükseliyor

31.10.2022 14:03

Promosyon ödemelerinde hareketli günler yaşanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı dün yaptığı duyuruyla promosyonu 3 bin TL'den 25 bin 500 TL'ye çıkarırken, milyonlarca emekli için de kritik viraja girildi. 19 banka tarafından emekliler için verilen promosyonlarda taban tutarları 1 Kasım Salı yarında itibaren yükseltilecek. Bankaların yeni kampanyalarını da duyurması bekleniyor.

Promosyon ödemelerinde Kasım heyecanı! Emekli promosyonları yükseliyor

Son dakika: Emeklilere verilen promosyon ödemeleri yükseliyor. Asgari ücret, EYT, sözleşmelilere kadro, memur ve emekli maaşlarına zam konularının gündemde olduğu dönemde promosyon ödemelerinde de kritik viraja girildi. Milli Eğitim Bakanlığı, promosyon ödemelerini 8 kat fazla artırarak 25 bin 500'e yükseltirken, Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), yüzbinlerce çalışanı sevindirecek promosyon kararı verdi. Tüm kamu kurumlarına örnek oluşturacak kararında KDK, “mevcut promosyon sözleşmelerini güncelleyin” tavsiyesinde bulundu. Bir güzel haber de emekliler için geldi. Banka promosyonunda emekliler için taban tutarlar 1 Kasım Salı yarından itibaren yükseltilecek ve bankalar yeni kampanyalarını açıklayacak. Peki yeni banka promosyonundan kimler nasıl yararlanacak? Banka promosyonları emekliler için kaç TL olacak? İşte tüm detaylar...

EMEKLİ BANKA PROMOSYONLARI YÜKSELİYOR

Milyonlarca emeklini yakından takip ettiği banka promosyonlarında yeni döneme giriliyor. SGK emeklilere ödenecek en düşük promosyon tutarlarını güncelledi.

Buna göre emekli aylığı 3 bin 500 TL'ye kadar olanlara 3 bin TL, 3 bin 500-7 bin 500 lira arası olanlara 3 bin 500, 7 bin 500-10 bin lira arası olanlara 4 bin 500, 10 bin liradan fazla olanlara ise 5 bin lira asgari promosyon ödemesi yapılacak.

3 YILLIK TAAHHÜT

SGK ile protokol imzalayan 19 banka 1 Kasım'dan itibaren 3 yıllık taahhüt veren emeklilere en az yenilenen taban tutarları ödemek zorunda olacak.

ÖDEME MİKTARLARI DAHA DA ARTABİLİR

Ancak isteyen bankalar daha fazla ödeme de yapabilecek.

HANGİ BANKALARLA PROTOKOL İMZALANACAK?

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıf- Bank, Garanti Bankası, İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Akbank, Deniz- Bank, Türk Ekonomi Bankası, ING Bank, Şekerbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Odeabank, Fibabanka.

EMEKLİ PROMOSYONU NASIL YÜKSELTİLİR? NE YAPMALI?

Aynı bankada devam edilecekse yeni promosyon başvurusu yapılmalı. Bu durumda banka önceki taahhütten kalan sürenin promosyon tutarını düşerek yeni tutarı emekliye ödeyecek. Farklı bankaya geçilecekse de taahhüdün sürdüğü bankaya kalan sürenin tutarını iade etmek yeterli olacak.

MEB PROMOSYON TUTARINI 8 KAT ARTIRDI

Öte yandan bir güzel haber de Milli Eğitim Bakanlığı personeli için geldi. Kamu Denetçiliği Kurumu banka promosyon sözleşmelerinin güncellenmesini tavsiye etti. MEB, güncellemeyle promosyonunu güncelledi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, MEB merkez teşkilatında görev yapan personelin maaş, ücret ve diğer ödemelerinin yapıldığı Vakıflar Bankası ile personel başına 3 bin lira ödenmek üzere 1 Ocak 2021'den geçerli ve üç yılı kapsayan banka promosyon anlaşması, Bakan Mahmut Özer'in talimatıyla güncellendi.

25 BİN 500 LİRAYA YÜKSELTİLDİ

Vakıfbank Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucu 31 Aralık 2023'te süresi dolacak maaş promosyon sözleşmesi, iki yıl ilaveyle revize edildi. Buna göre, daha önce personel başına alınan 3 bin liraya ek olarak 22 bin 500 lira daha ödenerek maaş promosyonu 25 bin 500 liraya yükseltilmiş oldu.

16 KASIM'DA HESAPLARA YATIRILACAK

Vakıflar Bankası MEB şubesiyle imzalanan sözleşmeye göre, banka promosyon ücretleri 16 Kasım 2022'de personelin maaş hesaplarına yatırılacak.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı taşra teşkilatında görev yapan personel ise bağlı bulundukları il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin daha önce aldıkları karar doğrultusunda sözleşme yaptıkları bankalarla çalışmalarını yürütüyor.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Aman o renge dikkat! Vakit kaybetmeden doktora koşun!

Aman o renge dikkat! Vakit kaybetmeden..

Aman o renge dikkat! Vakit kaybetmeden doktora koşun!
48. Pantene Altın Kelebek Ödülleri sahiplerini buldu! Yargı ve Gibi dizileri geceye damga vurdu!

48. Pantene Altın Kelebek Ödülleri sah..

48. Pantene Altın Kelebek Ödülleri sahiplerini buldu! Yargı ve Gibi dizileri geceye damga vurdu!
Türkiye dahil 5 farklı ülke için tüyler ürperten uyarı!

Türkiye dahil 5 farklı ülke için tüyle..

Türkiye dahil 5 farklı ülke için tüyler ürperten uyarı!
Antalya'da hava durumu! Haftanın ilk iş günü hava nasıl olacak! 05.12.2022

Antalya'da hava durumu! Haftanın ilk i..

Antalya'da hava durumu! Haftanın ilk iş günü hava nasıl olacak! 05.12.2022
Ev kiralayacaklar dikkat! İşte ev sahiplerinin yeni şartı

Ev kiralayacaklar dikkat İşte ev sahip..

Ev kiralayacaklar dikkat! İşte ev sahiplerinin yeni şartı
Antalya'daki o firmadan akılalmaz reklam! Kimlikteki fotoğrafa inanamayacaksınız

Antalya'daki o firmadan akılalmaz rekl..

Antalya'daki o firmadan akılalmaz reklam! Kimlikteki fotoğrafa inanamayacaksınız