MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz: "Türk şirketlerini almak için gelecekler"

28.10.2020 17:39

Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın, “Yeni bir sermaye yatırım dalgası ufukta belirdi" açıklamasına Twitter hesabından cevap verdi. Yılmaz, yeni sermaye dalgasının, ucuzlayan Türk şirketlerini almak için geleceğini öne sürdü. 

Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz: "Türk şirketlerini almak için gelecekler"

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın, "Türkiye ekonomisi, bir dönüm noktasında. Yeni bir sermaye yatırım dalgası ufukta belirdi" açıklamasına Merkez Bankası eski Başkanı, İYİ Partili Durmuş Yılmaz’dan yanıt geldi. 

"Yeni sermaye ucuzlayan şirketleri satın almaya gelir"

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Döviz kurunun geldiği bu seviyeler TR varlıklarını o kadar ucuzlattı ki herşey kelepir. Ancak daha zamanı var, fiyatlar biraz daha düşşün, 2001 krızinden sonra olduğu gibi TR şirketleri yabancıların eline geçecek. Hukuka güvenirlerse ufuktaki yeni sermaye yatırım dalgası bu” diye yazdı. 

Albayrak: "Paketlerle iş hayatını destekliyoruz"

Bakan Albayrak yaptığı açıklamada, “Küresel şirketlerin, bu belirsiz ve zorlu dönemde, Türkiye gibi yabancı şirketlere karşı tarafsız, değişime açık, şoklara karşı dirençli, güvenilir ve dinamik ortaklara ihtiyacı vardır. Rekabetçi maliyet yapısı, çok çeşitli ve güçlü üretim tabanı, iyi eğitimli insan kaynağı, stratejik konumu, modern lojistik altyapısı, sermaye yatırımları için özelleştirilmiş teşvik ve destek paketleriyle iş hayatını destekleyen Türkiye, yatırımcılara benzersiz fırsatlar sunuyor. Türkiye'nin ekonomik dönüşümünü sağlamak için bölgesel bir güç merkezi olarak potansiyelinin tamamını harekete geçirmek amacıyla son birkaç yıldır hiç yorulmaksızın çalışıyoruz. Yeni ekonomik model, artan yerli üretim, yatırım, iş imkanları, yeterli düzeyde rekabetçi kur ile pandemi öncesi seviyeye ihracatı getirerek kendini gösterdi" ifadelerine yer verdi. 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3