MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt
ATİP, basın mensuplarıyla buluştu

08.07.2021 12:56

Antalya Ticaret Platformu (ATİP), 7. Olağan Toplantısı'nda basın mensuplarıyla bir araya geldi. ATİP toplantıda, Antalya’nın ticari hayatına ilişkin proje ve önerilerini paylaştı.

ATİP, basın mensuplarıyla buluştu

ATİP 7. Olağan Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı Muhteşem Kabasakal’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda, Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni ve Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Başkanı Şifa Çiçek de hazır bulundu.

ATİP, basın mensuplarıyla buluştu

ATİP’in Antalya’nın orta vadede ekonomik hayatına katacağı dinamizm ve platformun amaçlarına dair ayrıntılı bilgilerin paylaşıldığı toplantıda ATİP Başkanı Muhteşem Kabasakal önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Kabasakal konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

”7. toplantımızda basın emekçileriyle buluşmak istedik. Antalya Ticaret Platformu (ATİP) olarak 3 aylık bir çalışmanın ardından sizlerin karşısındayız. Şunu net olarak söyleyebilirim ki tek amacımız ticaret. Hiçbir şekilde politize olmadan, hiçbir görüşün, ideolojinin angajmanında olmadan sadece ticaret planlaması ve projeler oluşturma hedefindeyiz. Platform 33 kişiden oluşuyor; 11 yönetim kurulu üyesi var. Ticari konularda ticareti geliştirme amaçlı toplantılar düzenliyoruz.

Ticaretle ilintili sorularımızı iletebileceğimiz yetkili insanlarla bir dizi görüşme gerçekleştireceğiz. İlk toplantımızı Davut Çetin ile başlatacağız. Ticari bir birliktelik oluşturmayı hedefliyoruz. Pandemide ticarette iletişim, dostluk, kaynaşma ve arkadaşlığın ne kadar önemli olduğunu fark ettik. Birbirini beş yıldan fazladır tanıyan iş insanları dahi birbirlerinin durumlarının, genel tablonun farkında değiller. Ciddi bir farkındalık oluşturacağımızı düşünüyoruz. Alanında uzman yönetim kurulu üyelerimiz ile Antalya iş dünyasına dinamizm katacağız.”

"GELECEKTE SESİMİZİ DUYURACAĞIMIZ PLATFORMLAR BULAMAYABİLİRİZ"

AGC Başkanı Mevlüt Yeni de toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Yeni şöyle konuştu:

“Biz yeni normale alışamadık. Kendimizi korurken birçok şeyi kaybettik. Bugünlerde koronayı tatile gönderdik. 2 ay sonra ne olacağını kimse bilmiyor. Ticarette düzgün iş yapmak ve güven vermek çok zordur. ATİP Antalya iş dünyası için doğru bir birliktelik. Gazetecilerden bu süreçte çok sorun yaşayanlar oldu. Son yayınlanan Tasarruf Genelgesi’nde de üstümüze adeta yıldırım düştü, çarpıldık. İş dünyasından ricamız bu dönemde karşılıklı dayanışmaktır.

Yerel medyamızı destekleyelim. Medyasız olmuyor. Medya yok olursa, gelecekte sesimizi duyuracağımız platformlar bulamayabiliriz. Sosyal medya hiçbir zaman yerel basının yerini tutamaz, bizler bu kente değer katıyoruz. Tarafsız medyaya ihtiyacımız var. Basın mensupları iş dünyasının sorunlarını paylaşmak için burada. Yerel basının da ayakta durması, kendini geliştirmesi için yerel televizyonu izleyin, bayilerden yerel gazeteleri satın alın, yerel gazetelere abone olun, ilan verin. Bunlar basın için hayati önemdedir.”

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Türkiye felaketi yaşıyor! 7 ilde 21 noktada orman yangınları sürüyor

Türkiye felaketi yaşıyor 7 ilde 21 nok..

Türkiye felaketi yaşıyor! 7 ilde 21 noktada orman yangınları sürüyor
30 Temmuz Cuma Antalya'da hava durumu... Aşırı sıcaklara dikkat!

30 Temmuz Cuma Antalya'da hava durumu...

30 Temmuz Cuma Antalya'da hava durumu... Aşırı sıcaklara dikkat!
THY'den, yangın bölgelerindeki yolcular için bilet açıklaması

THY'den, yangın bölgelerindeki yolcula..

THY'den, yangın bölgelerindeki yolcular için bilet açıklaması
Manavgat'ta 'ormanı yaktılar' infiali: Öfkeli grup iki kişiye saldırdı

Manavgat'ta 'ormanı yaktılar' infiali:..

Manavgat'ta 'ormanı yaktılar' infiali: Öfkeli grup iki kişiye saldırdı
Instagram'dan kullanıcılarını sevindiren güncelleme

Instagramdan kullanıcılarını sevindire..

Instagram'dan kullanıcılarını sevindiren güncelleme
Netflix’ten aşı zorunluluğu

Netflixten aşı zorunluluğu

Netflix’ten aşı zorunluluğu