MY TV Türkiye Programları İçin Tıklayın

Yörükoğlu sütANTGİAD Başkanı Sert: Pandemide ANTGİAD olarak büyümeye devam ettik

24.09.2021 13:39

Antalya haber... Antalya Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD), Aylık Olağan Toplantısı ile pandemi döneminden sonra ilk kez bir araya geldi. Atıl Pekşen’in konuk olarak yer aldığı toplantıda ANTGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sert, dernek çalışmaları ve ekonomi gündemi üzerine bilgi verdi. ANTGİAD Genel Sekreteri Serkan Sarıdaş’ın; 23. Dönem faaliyet raporu sunumunun ardından toplantının açılış konuşmasını yapan ANTGİAD Başkanı Osman Sert, Manavgat yangınının kendilerine büyük bir ders verdiğini söyledi.

ANTGİAD Başkanı Sert: Pandemide ANTGİAD olarak büyümeye devam ettik

Antalya haber...  Cumhuriyet tarihinin en büyük yangın felaketine şahit olduklarını söyleyen Başkan Sert, yaşanan yangında Antalya’nın 75 bin hektar ormanının yok olduğunu ifade etti. Yangın döneminde dernek olarak ilk günden itibaren büyük özveri ile çalıştıklarını belirten Sert, “Bu yangın bize doğaya karşı sorumluluklarımızı ve görevlerimizi tekrar hatırlattı. Artık iklim değişiklikleri, küresel ısınma, çevre kirlilikleri birinci gündem maddelerimiz olmalı. İş dünyası olarak karbon salınımını, çevreci dönüşümü ve yeşil ekonomiyi konuşmalıyız. Bu konuyu özellikle de gençler olarak bizler gündemin en üstünde tutmalıyız. Çünkü bizler Antalya Genç İş İnsanları Derneği olarak başta Antalya’nın ve ülkemizin geleceğiyiz. Yangın döneminde dernek olarak ilk günden itibaren yangın bölgesinde ihtiyaç olan her desteği vermeye çaba gösterdik. Köylerde vatandaşlarımızın yanında olduk. Bundan sonrada olmaya devam edeceğiz. Bu kentin gençleri olarak her zaman üzerimize düşeni yapmaya hazırız” diye konuştu.

“PANDEMİDE ANTGİAD BÜYÜDÜ”

Kentin en köklü iş insanları örgütü olduklarını ifade eden Sert, “Hepinizin bildiği gibi geçtiğimiz ay kuruluş yıldönümümüzü kutladık. Kentin en eski iş insanları derneği olarak büyük bir gururu hep birlikte yaşadık. İş dünyası olarak zorlu 2 yıllık bir süreci yaşamaya devam ediyoruz. Pandemi döneminden en çok etkilenen kent olan Antalya’mızda iş yapmaya, çalışmaya ve üretmeye gençler olarak soluksuz devam ettik ve ediyoruz. Yapılan araştırmalar gösterdi ki Antalya ekonomisi bu dönemde yüzde 15’e yakın küçüldü. Ancak biz ANTGİAD olarak bu dönemde büyümeye ve yeni üyeler kazanmaya devam ettik. Pandemi döneminde derneğimize 30’a yakın üye katıldı” şeklinde konuştu.

Antalya’nın zorlu bir ekonomik dönemden geçtiğini söyleyen Osman Sert, “Ekonomik olarak sıkıntılar yaşamış olsak da pandemi döneminde üyelerimiz kendi aralarında ticaretlerini geliştirdi. Birlik ve beraberlik içerisinde bu dönemde birbirimize destek ve güç verdik. ANTGİAD AVM çalışmamız, üye tanıtım filmlerimiz, ANTGİAD Advantage çalışmalarımız ile sizlerin yanında olmaya çaba gösterdik. Bu süreç zorlu olsa da beni mutlu eden şey üyelerimizin dayanışması ve örnek olacak birlikteliği oldu” dedi.

“EN BÜYÜK SORUN GENÇ İŞSİZLİĞİ"

Konuşmasına genç işsizliğine değinerek devam eden Osman Sert, “Bugün ülkemizin en büyük sorunu ne yazık ki genç işsizliği olmuş durumda. Bu konuda biz de dernek olarak Akdeniz Üniversitesi ile birlikte önümüzdeki günlerde bir protokol yaparak genç istihdamı ile ilgili çalışmalara başlayacağız. ‘Gençlerin halinden gençler anlar’ diyerek bir başlangıç vereceğiz. Genç kardeşlerimize mentörlük yaparak onların girişimciliğe özendirilmesi için çalışacağız. ANTGİAD üyelerimiz de umuyorum ki bundan sonra kendi şirketlerinde de istihdamı gençlerden yapacaklar. Genç işsizliği konusunda okyanusta bir damla olsak bizler için büyük bir adım olacaktır” diye konuştu.

“ANTGİAD GENÇLİK ANITI YAPMA KARARI ALDIK”

Pandemi döneminde Kepez Belediyesi ile birlikte Cem Karaca Gençlik Kütüphanesi’ni kurduklarını ifade eden Sert, “Bugün de yeni bir müjdeyi ilk kez buradan sizlerle paylaşmak istiyorum. Konyaaltı Belediyemiz ile yaptığımız görüşme sonrasında bir ANTGİAD Gençlik Anıtı yapma kararını aldık. Bu anıt kent estetiğine bir örnek ve gençliğe yakışır bir anıt olacak. Bizler bu şehirde gençliğin izlerini her yerde yaşatacağız” şeklinde konuştu.

“PEKŞEN BAŞARI HİKAYESİNİ ANLATTI”

Toplantıda daha sonra söz alan Atıl Pekşen, ‘Başarıya giden yolda başarısızlık da vardır’ adlı sunumunu yaptı. ANTGİAD üyelerine kariyer hikayesini ve iş yaşantısında kendisini başarıya götüren çalışmalarını aktaran Pekşen, aile şirketlerinin gelişimi konusunda da fikirler vererek üyelerin sorularını yanıtladı. Konuşmasının ardından katılımı için ANTGİAD Başkanı Osman Sert, Pekşen’e bir teşekkür plaketi verdi. Toplantı yeni üyelere katılım plaket takdiminin gerçekleştirilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Megastar Tarkan'ın yeni yıl için istediği rakam duyanları şok etti!

Megastar Tarkan'ın yeni yıl için isted..

Megastar Tarkan'ın yeni yıl için istediği rakam duyanları şok etti!
Özel Antalya Koleji Okulları'ndan ücretsiz Okula Kabul ve Bursluluk Sınavı

Özel Antalya Koleji Okullarından ücret..

Özel Antalya Koleji Okulları'ndan ücretsiz Okula Kabul ve Bursluluk Sınavı
MHP Antalya Milletvekili Başkan meclisten seslendi! 'Bu bir vatan borcudur'

MHP Antalya Milletvekili Başkan meclis..

MHP Antalya Milletvekili Başkan meclisten seslendi! 'Bu bir vatan borcudur'
İş umuduyla Antalya'ya geldi! Sadık Işıklı hayatını kaybetti

İş umuduyla Antalya'ya geldi! Sadık Iş..

İş umuduyla Antalya'ya geldi! Sadık Işıklı hayatını kaybetti
Google'dan tarihi güncelleme! Sayfa numaraları kaldırılıyor!

Google'dan tarihi güncelleme! Sayfa nu..

Google'dan tarihi güncelleme! Sayfa numaraları kaldırılıyor!
TFF Başkanı Büyükekşi açıkladı! Süper Lig'de yeni uygulamalar

TFF Başkanı Büyükekşi açıkladı! Süper ..

TFF Başkanı Büyükekşi açıkladı! Süper Lig'de yeni uygulamalar