MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

HALK MASA

Muratpaşa Ramazan

Fenix center
ANTGİAD Başkanı Osman Sert güven tazeledi

30.03.2021 18:03

Antalya haber... Genç İşinsanları Derneği (ANTGİAD) 23'üncü Genel Kurul Toplantısı'na tek başkan adayı olarak giren Osman Sert, güven tazeledi. Tüzükte yeniliğe giden ANTGİAD'ın yeni yönetim kurulu üyeleri de belli oldu.

ANTGİAD Başkanı Osman Sert güven tazeledi

Antalya haber... ANTGİAD'ın 23'üncü Genel Kurul Toplantısı, bir otelde yapıldı. Toplantıya Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcısı Tuğba Erke Bostan, Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Taylan Dikmen, Antalya Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Ali Bahar, Antalya Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Halil Bülbül, BAKSİFED Kurucu Başkan Yardımcısı Ersin Civan, ANTGİAD Başkanı Osman Sert, yönetim kurulu ve üyeleri katıldı.

'ORTAK AKIL ŞEHRİ İLERİYE TAŞIYACAK'

Toplantı öncesinde ANTGİAD'ın yeni üyelerine plaket verildi. Divan Kurulu'nun açıklanmasının ardından Başkan Osman Sert, dernekte gerekli uyarlamaları yaparak, 3 yılda seçim yapılması için çalışma başlattıklarını anlattı. ANTGİAD ailesine 26 yeni üye kaydı yapıldığını aktaran Osman Sert, “Atatürk ilkeleri izinde, var gücüyle çalışan iş insanlarıyız. Daima üreten, geliştiren, şehre değer katan ve göreve geldiğimiz zaman 14 aydır söylediğimiz gibi yerel dinamiklerimizle birlikte üreten, geliştiren, şehrimizi daha ileriye götürmeye çalışan genç iş insanlarıyız. Biliyoruz ki ortak akılla elde edilen her fikir kıymetli ve şehri ileriye taşıyacaktır" dedi.

14 AYDA 132 PROJE HAYATA GEÇTİ

Mikro çalışma gruplarıyla makro başarıyı elde etmeye çalıştıklarını vurgulayan Osman Sert, “Aklın ışığından faydalanarak toplumun gelişmesi için çalışan genç iş insanları olmanın ayrı gururunu taşıyoruz. Üretmiş olduğumuz 132 faaliyeti 14 aya sığdırdık. Avrupa Birliği projeleriyle dijital dönüşüm gibi yapay zeka konularını Antalya'nın gündemine taşıdık. Bu yolculukta başarılar diliyorum" diye konuştu.

'STK'LARIN ŞEHRE ÇOK BÜYÜK KATKISI VAR'

Kepez Belediyesi Hakan Tütüncü ise “Şehirlerdeki sivil toplum kuruluşlarının ve gönüllülük üzerine çalışan teşekküllerin şehre çok büyük katkıları vardır. İşte ANTGİAD da onlardan birisi. İlk belediye başkanlığımdan bu yana ANTGİAD'la birçok sosyal sorumluluk projesine imza attık" dedi.

'DAHA ETKİLİ BİR ÇALIŞMA OLUYOR'

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Şehirde her ne yapılıyorsa yapılsın, ister siyasi, ister ekonomik, ister sportif, ister sanatsal muhakkak şehirdeki sivil toplum kuruluşlarının ve iş insanlarının oluşturduğu derneklerin taşın altına elini koyması, sorumluluğu paylaşmasıyla çok daha başarılı, çok daha etkili ve çok daha hazzı yüksek bir çalışma oluyor. Konyaaltı Bölgesi'nde yaptığımız her çalışmada ANTGİAD yönetimini ve üyelerini bir paydaş olarak yanımızda görmekten dolayı sizlere hem şahsım hem de Konyaaltı'mız adına çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

'ANTALYA ŞEHİRDEN ÖTE BİR ÜLKEDİR'

Antalya OSB Başkanı Ali Bahar ise “Antalya öylesine evrensel bir şehir ki yerli ve milli olmayı Türkiye'de en çok hak eden şehir. Kendine ait çözümlere, projelere, dünyaya açık bilime, sanat çözümlerine ihtiyacı var. Çünkü burası Antalya, Türkiye'nin cari açığına çözüm bulan, Türkiye'nin istihdamına çözüm bulan, Türkiye'nin döviz kazandırıcı gerçek milli ve yerli ve evrensel şehridir. O Yüzden Antalya bizim için şehirden öte bir ülkedir. Bu noktada sivil toplum örgütleri çok ön plana çıkıyor" dedi.

YENİ YÖNETİM KURULU BELLİ OLDU

Konuşmaların ardından ANTGİAD'ın 14 ay içinde yaptığı çalışmalar üyelere anlatıldı, sonrasında yeni tüzük kuralları belli oldu. Üyelerin oy kullanmasının ardından Osman Sert yeniden başkan seçildi. Başkan Sert'in yeni yönetim kurulunda Mustafa Erşahin, Salih Yılmaz, Serkan Sarıdaş, Taylan Konur, Uğur Karakuş, Yakup Küçükçiloğlu, Esra Binbaşıoğlu, Evren Şeker, Metin Antep, Müge Dayankaç, Neslihan Yalçın, Serkan Karadoğan, Süleyman Can, Ufuk Aydemir ve Yaren Erdem yer aldı.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Muratpaşa Ramazan

Diğer Haberler

Survivor eleme adayları belli oldu! Survivor'da bu akşam kim elendi?

Survivor eleme adayları belli oldu! Su..

Survivor eleme adayları belli oldu! Survivor'da bu akşam kim elendi?
14 Nisan Çarşamba Antalya'da hava durumu... Meteorolojiden yağış uyarısı...

14 Nisan Çarşamba Antalya'da hava duru..

14 Nisan Çarşamba Antalya'da hava durumu... Meteorolojiden yağış uyarısı...
Son dakika! Muğla açıklarında deprem!

Son dakika! Muğla açıklarında deprem!

Son dakika! Muğla açıklarında deprem!
İğrenç olay! Kadınların etek altı fotoğrafını çeken sapığa meydan dayağı

İğrenç olay Kadınların etek altı fotoğ..

İğrenç olay! Kadınların etek altı fotoğrafını çeken sapığa meydan dayağı
Antalya'da iftarını yapan aşı olmaya gitti

Antalyada iftarını yapan aşı olmaya gi..

Antalya'da iftarını yapan aşı olmaya gitti
Antalya'da yangın bekçileri, oruçlarını ‘itfaiyeci duası’yla açtı

Antalya'da yangın bekçileri, oruçların..

Antalya'da yangın bekçileri, oruçlarını ‘itfaiyeci duası’yla açtı