MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Antalya'daki fuarlara Kovid-19 düzelemesi

02.02.2021 22:12

Kovid-19 önlemleri kapsamında fuarlarda stantlar bölme üniteleriyle ayrılacak, koridorlar en az 3 metre genişliğinde olacak ve kişi sayısı 10 metreye bir ziyaretçi olacak şekilde sınırlandırılacak.

Antalya'daki fuarlara Kovid-19 düzelemesi

İş dünyasında ticari bağlantıların kurulmasında etkin rol alan ve geçen yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yapılamayan fuarlar, bu yıl yeni düzenlemelerle geri dönüyor.

Bu yıl fuarlar, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğince (TOBB) belirlenen "Kovid-19 kapsamında kapalı alanlarda düzenlenecek olan fuarlarda alınacak önlemler ve uyulması gereken kurallar" eşliğinde kapılarını açacak.

Dünyanın her yerinden turist ağırlayan Antalya, fuar ve kongre organizasyonlarıyla da yerli ve yabancı iş insanları arasında köprü kuruyor.

Geçen yıl salgın nedeniyle sadece bir fuara ev sahipliği yapabilen Antalya, bu yıl 16 ulusal ve uluslararası fuara hazırlanıyor.

Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım AŞ (ANFAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, geçen yıl salgın nedeniyle son fuarı ocakta yaptıklarını hatırlattı.

Vakaların azalması ve aşılama çalışmalarıyla fuar sektörünün de hareketlendiğini aktaran Bıdı, salgının halen gündemde olduğunu, güvenli fuarın düzenlenebilmesi için de kapalı alanlarda gerçekleştirilecek organizasyonlarda alınacak önlemler ve uygulanması gereken kuralların belirlendiğini kaydetti.

FUARDA UYGULANACAK KURALLAR

Fuarlarda yeni düzenlemelere gidileceğine değinen Bıdı, birbirine bitişik stantların, stant duvarı ya da bölme ünitesi ile ayrılacağını, stantlar arasındaki koridorların ise en az 3 metre genişliğinde olacağını bildirdi.

Fuar alanında katılımcılar, görevliler ve ziyaretçiler dahil kişi sayısının 10 metreye bir ziyaretçi olacak şekilde sınırlandırılacağını aktaran Bıdı, "40 bin metrekare fuar alanıyla ihtiyaç duyulan sosyal mesafeyi sağlayarak en güvenli ortamı sunacağız." dedi.

Bıdı, havalandırma, sosyal mesafe düzenlemesi, yoğunluk kontrolü, HES uygulaması, hijyen malzemeleri dağıtımı, maske temini, giriş güvenliği gibi tüm sağlık önlemlerinin de uygulanacağını belirtti.

İhtisas fuarlarında stantların yanı sıra panel ve konferansların da büyük önem taşıdığını anlatan Bıdı, bu organizasyonlar için de gerekli önlemlerin alındığını bildirdi.

Gerekli tedbirlerin alındığına dair denetlemelerin yapıldığını, kendilerine fuar düzenlenebileceğine dair sertifika verildiğini ifade eden Bıdı, "TOBB bize 'Şu kurallar olacak' dedi, birebir uyguladık hatta birkaç adım daha ileri gittik, sertifikamızı aldık. Hijyenik ve güvenli ortamda fuarlarımızı gerçekleştirmeye hazırız, ziyaretçilerimiz ve firmalarımız rahatlıkla gelebilirler. Türkiye'yi ve dünyayı buraya bekliyoruz. Antalya, dünyanın en güzel şehridir, buraya gelen mutlu olur ve enerji alır." diye konuştu.

ANTALYA FUAR TAKVİMİ

Bu arada yıl içinde Antalya'da düzenlenecek fuarların tarihleri de belirlendi.

Buna göre fuar takvimi, eş zamanlı düzenlenecek Uluslararası Gastronomi Festivali (Gastroantalya), Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları (32. Hotel Equipment), Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı (28. FoodProduct) ile başlayacak. Üç fuar, 16-19 Mart döneminde ANFAŞ'ta gerçekleştirilecek.

3. Yaş Sebze Meyve, Depolama, Ambalaj ve Lojistik Fuarı (INTERFRESH) 8-10 Nisan'da, Otel, Pazarlama, Reklam, Halka İlişkiler, İnsan Kaynakları, Ticaret Pazarlama Fuarı 26-27 Nisan'da, İç Giyim Fuarı 20-23 Mayıs'ta düzenlenecek.

16. Uluslararası İş ve İnşaat Makina, Teknoloji ve Ekipmanları İhtisas ile 2. Vinç, İstif Makineleri, Platform, Proje Taşımacılığı İhtisas fuarları 2-6 Haziran'da organize edilecek.

Süs Bitkileri Peyzaj, Bahçecilik ve Üretim Teknolojileri Fuarı (FLORA EXPO) 22-25 Eylül'de, Güzellik, Kozmetik ve Kişisel Bakım ile Kozmetik, Saç ve Kuaför Ekipmanları fuarları da 30 Eylül-3 Ekim döneminde ziyaretçilerini ağırlayacak.

Enerji Teknolojileri Fuarı 13 - 15 Ekim'de, 11. Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) 20-24 Ekim'de ve 20. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı (GROWTECH) 24-27 Kasım'da gerçekleştirilecek.

İki fuarın ise henüz tarihinin netleşmediği öğrenildi.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3

Diğer Haberler

Konyaaltı Belediyesi sokak hayvanlarını yalnız bırakmadı

Konyaaltı Belediyesi sokak hayvanların..

Konyaaltı Belediyesi sokak hayvanlarını yalnız bırakmadı
Şampiyonlar Ligi finali İstanbul'dan  Portekiz'e alındı

Şampiyonlar Ligi finali İstanbul'dan ..

Şampiyonlar Ligi finali İstanbul'dan Portekiz'e alındı
Antalya'da yaşlı adam dere yatağına düştü! Ekipler seferber oldu

Antalya'da yaşlı adam dere yatağına dü..

Antalya'da yaşlı adam dere yatağına düştü! Ekipler seferber oldu
Vali Ersin Yazıcı Antalya'ya gelen misafirlere sürpriz yaptı

Vali Ersin Yazıcı Antalyaya gelen misa..

Vali Ersin Yazıcı Antalya'ya gelen misafirlere sürpriz yaptı
Samsun'da imam Fatih Akkuş vurularak hayatını kaybetti! Gerçek sonradan ortaya çıktı

Samsun'da imam Fatih Akkuş vurularak h..

Samsun'da imam Fatih Akkuş vurularak hayatını kaybetti! Gerçek sonradan ortaya çıktı
İsrail'in Gazze'ye gerçekleştirdiği saldırılarda can kaybı 83'e yükseldi

İsrail'in Gazze'ye gerçekleştirdiği sa..

İsrail'in Gazze'ye gerçekleştirdiği saldırılarda can kaybı 83'e yükseldi