MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt
Antalya'da ilk TKKM açıldı

10.07.2021 00:37

Tarım Kredi Kooperatif Marketler zincirinin Antalya’daki ilk mağazasının açılışını gerçekleştirdik söyleyen Vali Ersin Yazıcı, "Piyasadaki anormal fiyat hareketlerini bu zincir marketlerin engelleyeceğine inanıyorum” dedi.

Antalya'da ilk TKKM açıldı

Vali Yazıcı, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerinden olan ve üreticiyle tüketici arasında köprü vazifesi gören Tarım Kredi Kooperatif Market’inin 355. şubesinin açılışını gerçekleştirdi.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerinden Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren ve üreticiyle tüketici arasında köprü vazifesi gören Tarım Kredi Kooperatif Market’inin 355. Şubesi Antalya’da törenle açıldı. Türkiye Tarım Kredi Kooperatif Market’in Antalya’daki ilk şubesi olan marketin açılışını Vali Ersin Yazıcı gerçekleştirdi. Törene Vali Yazıcı’nın yanı sıra Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz ve protokol üyeleri katıldı.

TÜRKİYE'NİN EN ÖNEMLİ ÇİFTÇİ KURULUŞU

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi’nin ülkemizin en önemli çiftçi kuruluşu olduğunu söyleyen Vali Yazıcı; “Güzel bir açılış için bugün buradayız. Üreticiyle tüketici arasında köprü vazifesi gören Tarım Kredi Kooperatif Marketler zincirinin Antalya’daki ilk mağazasının açılışını gerçekleştirdik. Benim gibi köyde yetişmiş insanlar için Tarım Kredi Kooperatifi çok şey ifade etmekte. Tarım Kredi Kooperatifi, çiftçilerimize sağladığı imkânlarla gelişmelerine ve büyümelerine katkı sağlayan önemli bir teşkilat. Türkiye'nin en önemli çiftçi kuruluşudur. Gübreden tutunda birçok tarım aletlerine kadar çiftçimizin yanında olan bir kurum.” dedi.

FİYAT İSTİKRARINI KORUYACAK

Türkiye Tarım Kredi Kooperatif Market’in üreticiyle tüketici arasında köprü vazifesi kurması açısından önemli olduğunun altını çizen Vali Yazıcı; “Açılışını gerçekleştirdiğimiz marketler üreticiyle tüketici arasında adeta bir köprü görevi görecek. Türkiye Tarım Kredi Kooperatif’i tarafından kurulan marketler piyasadaki fiyat istikrarını koruyacak. Bu tür marketler, piyasa için bir denge unsuru olacak ve rekabeti getirerek tüketicimize daha kaliteli ve fiyat yönünden uygun ürünlerin tüketiciyle buluşmasını sağlayacak. Antalya’mızda ilkinin açılışını bugün gerçekleştirmekteyiz. Bundan sonrada devamı gelecek inşallah. Biz Tarım Kredi Kooperatif’ini her daim en büyük çiftçi kuruluşu ve çiftçilerin her daim yanında bir teşkilat olarak gördük. Çiftçimizin modernize olması gelişmesi için yıllarca birçok desteklemeler yaptılar. İnşallah bu market sektöründe de önemli işler yapacaklar. Piyasadaki anormal fiyat hareketlerini bu zincir marketlerin engelleyeceğine inanıyorum.” şeklinde konuştu.

"TÜM DÜNYAYA ÖRNEK"

Tarım Kredi Market ve Pazarlama Genel Müdürü Bayram Ali Yıldırım açılışta yaptığı konuşmada 355’nci mağazanın hayırlı olması temennisinde bulunarak; “Bugün burada 355. mağazamızı açıyoruz. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri bir çiftçi kuruluşudur. 17 Bölge Birliği, 1618 kooperatifi, yaklaşık 25 iştiraki ile çiftçimizin hizmetinde olan bir kooperatif yapılanmasıdır. Tüm dünya örneklerinde olduğu gibi Türkiye’de de Tarım Kredi Kooperatifleri bir elini çiftçiye uzatırken, diğer taraftan da tüketicinin yanında yer alıyor. Üretici ile tüketici arasında köprü olma noktasında yapılanmasını hızlı bir şekilde geliştirerek dönüştürüyor.” dedi.
Açılışın ardından marketi gezerek satışı yapılan bakliyat, un, şeker ve diğer gıda ürünleri hakkında bilgi alan Vali Yazıcı, ülkemizin çeşitli bölgelerinde üretimi yapılan yerli ürünlerin Tarım Kredi Market aracılığıyla kaliteli, doğal ve uygun fiyata vatandaşa ulaştırılmasının önemli olduğunu belirterek marketin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

Diğer Haberler

Ününü duyan Burguç Şifalı Su Havuzu'na koşuyor!

Ününü duyan Burguç Şifalı Su Havuzu'na..

Ününü duyan Burguç Şifalı Su Havuzu'na koşuyor!
Çevre gönüllüsü Abdullah Kıldan isyan etti: 300 milyon yıllık canlı kalıntılarına yetkililer ilgi göstermedi!

Çevre gönüllüsü Abdullah Kıldan isyan ..

Çevre gönüllüsü Abdullah Kıldan isyan etti: 300 milyon yıllık canlı kalıntılarına yetkililer ilgi göstermedi!
Doğa ve çevre katliamlarının perde arkası

Doğa ve çevre katliamlarının perde ark..

Doğa ve çevre katliamlarının perde arkası
Tarihe ışık tutan Lymra Antik Kenti tatilcilerin gözdesi oldu

Tarihe ışık tutan Lymra Antik Kenti ta..

Tarihe ışık tutan Lymra Antik Kenti tatilcilerin gözdesi oldu
A Milli Kadın Voleybol Takımı, son olimpiyat şampiyonu Çin'i devirdi

A Milli Kadın Voleybol Takımı, son oli..

A Milli Kadın Voleybol Takımı, son olimpiyat şampiyonu Çin'i devirdi
Atatürk Orman Çiftliği'nde yangın! Gözaltına alındı

Atatürk Orman Çiftliği'nde yangın! Göz..

Atatürk Orman Çiftliği'nde yangın! Gözaltına alındı