MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt
Antalya'da Hint düğün piyasası yüzde 100 zarara girdi!

16.05.2021 16:24

Antalya haber... Kentte Hint düğün piyasası yüzde yüz zarara girdi. Konu ile ilgili konuşan Inventum Global'in Kurucu Ortağı Bünyat Özpak, “17 günlük tam kapanma bile vaka sayılarının azalması, turizmi hareketlendirmek için yapıldı. Rusya birden kapıları kapatınca turizm büyük bir darbe aldı. Dolayısıyla bizim alternatif pazarlar oluşturmamız lazım” dedi.

Antalya'da Hint düğün piyasası yüzde 100 zarara girdi!

Antalya haber... Hint düğünlerinin merkezi haline gelen kent, koronavirüs salgınının ardından Hindistan ve Türkiye arası uçuş trafiğinin kapanması ve zorunlu tutulan 14 günlük karantina süreci dolayısı ile Hint düğün sektöründe yüzde yüz zarara uğradı. 1 milyon doları aşan yüksek bütçeli Hint düğünlerini, pandemi bitmeden görmenin çok mümkün olmayacağını söyleyen Bünyat Özpat, alternatif pazar olan Hindistan için vize, uçuş trafiği ve karantina sürecinin değerlendirilmeye alınması gerektiğinin altını çizdi.

Hint düğün piyasası yüzde 100 zarara girdi

“HİNT DÜĞÜNLERİNDE BİR ARTIŞ GERÇEKLEŞEMEYECEK”

Uçuşlar ve karantina süreçleri kaldırılmadan aktif düğünlerin mümkün olmayacağını belirten Bünyat Özpat, “Kısıtlamaların kalması ile beraber Hint düğünlerinde bir artış gerçekleşemeyecek. Bunun 2 sebebi var. Türkiye ile Hindistan arasındaki hava trafiği şuan kapalı. Hindistan kapatmış durumda. Biz de Hintlilere, Türkiye’ye geldiklerinde 14 günlük karantina şartı koyduk. Bu iki faktör ortadan kalkmadan aktif düğün yapmak söz konusu değil” dedi.

“BİZİM TALEPLERİMİZ VAR AMA YAPACAK BİR ŞEY YOK”

Düğünlerin olabilmesi için yapılabilecekleri söyleyen Bünyat Özpat, “Hintlilerden talep oluyor fakat bu sebeplerden dolayı bazıları bilmiyor, öğrendiklerinde ise yapamayacaklarını anlıyorlar. Başka tarafları değerlendiriyorlar. Bu şartlar olmasa bir problem olmayacak. Bizim taleplerimiz var ama yapacak bir şey yok. Hindistan’la daha sıkı bir havayolu trafiğinin açılması için müzakere süreci olabilir. Bizim 14 günlük karantinayı kaldırmayı da bir şekilde değerlendirmemiz lazım. Hint tarafındaki vaka sayılarının da azalması gerekiyor bunların gerçekleşebilmesi için” diye konuştu.

“YÜZDE 100 ZARARDAYIZ”

Hint düğün sektörünün yüzde yüz zararda olduğuna değinen Özpat, “Bu şartlarda hiç kimse hiçbir şey yapamaz. Turizm çok önemli. Ona göre kararlar alıyoruz. 17 günlük tam kapanma bile vaka sayılarının azalması, turizmi hareketlendirmek için yapıldı. Rusya birden kapıları kapatınca turizm büyük bir darbe aldı. Dolayısıyla bizim alternatif pazarlar oluşturmamız lazım. Hindistan’da bu alternatif pazarlardan biri. Pandemi er yada geç bitecek. Biz şimdi Hindistan’dan çok büyük bir potansiyel yakalayabiliriz. Hindistan’dan yurt dışına yaklaşık 30-40 milyon turist çıkıyor farklı ülkelere. Birinci sırada duran Rusya’dan bize 6-7 milyon turist geliyor. Dolayısıyla Hindistan bizim için büyük bir alternatif ama en büyük problem vize. Hindistan’a vize uyguluyoruz ve 120 Dolar gibi yüksek bir ücret alıyoruz. Vizeyi başvuru sonrası almak çok uzun sürüyor. Hindistan alternatif pazar olabilir ama bizim vize gibi unsurları değerlendirmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Son dakika: Merkez Bankası, politika faizini yüzde 16'ya düşürdü

Son dakika: Merkez Bankası, politika f..

Son dakika: Merkez Bankası, politika faizini yüzde 16'ya düşürdü
RTÜK listeyi güncelledi! Acun'a kötü haber...

RTÜK listeyi güncelledi! Acun'a kötü h..

RTÜK listeyi güncelledi! Acun'a kötü haber...
Son Dakika: Merkez Hakem Kurulu Başkanı Serdar Tatlı istifa etti

Son Dakika Merkez Hakem Kurulu Başkanı..

Son Dakika: Merkez Hakem Kurulu Başkanı Serdar Tatlı istifa etti
Diyanet'in

Diyanet'in "Baldızla zina nikahı bozar..

Diyanet'in "Baldızla zina nikahı bozar mı?" sorusuna verdiği yanıt sosyal medyada gündem oldu
112'ye gelen trajikomik çağrılar pes dedirtti!

112'ye gelen trajikomik çağrılar pes d..

112'ye gelen trajikomik çağrılar pes dedirtti!
Kepez, kadın kooperatifleri standı ile YÖREX’te

Kepez, kadın kooperatifleri standı ile..

Kepez, kadın kooperatifleri standı ile YÖREX’te