MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Niyazi Özçelik: Esnaf destek bekliyor

04.05.2021 11:21

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Niyazi Özçelik pandemi döneminde esnafın yaşadığı ekonomik sıkıntılarla ilgili açıklama yaptı. Başkan Özçelik, mevcut desteklemelerin şoför esnafının yaralarını tamamen sarmadığını belirterek esnafın ayakta kalması için daha fazla desteklemeye ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Niyazi Özçelik: Esnaf destek bekliyor

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Niyazi Özçelik koronavirüs salgını döneminde esnafın yaşadığı ekonomik zorluklarla ilgili açıklama yaptı. Başkan Niyazi Özçelik, pandemi nedeniyle odalarına kayıtlı binlerce esnafın zorlu bir ekonomik süreçten geçtiğini söyleyerek destek beklediklerini açıkladı.

Mevcut desteklemelerin şoför esnafının yaralarını tamamen sarmadığını belirten Başkan Özçelik, esnafın ayakta kalması için daha fazla desteklemeye ihtiyaç duyduğunu dile getirdi. Düşen iş hacimleriyle birlikte en büyük sorunlarının finansmana erişim olduğunu vurgulayan Özçelik, başta akaryakıt desteği olmak üzere, trafik sigortasıyla kasko poliçelerinde indirim, faizsiz kredi desteği, işgaliye bedellerinin kaldırılması gibi birçok başlıkla ilgili yetkililere destek çağrısında bulundu.

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Niyazi Özçelik

“ESNAFIMIZ KREDİLERİNİ ÖDEYEMEDİ”

Esnafın pandeminin gölgesinde geçen 2020’deayakta kalma savaşı verdiğini hatırlatan Özçelik, “Şoför esnafımız da diğer sektörlerde olduğu gibi pandemiden payına düşeni aldı. Geçtiğimiz yıl sadece günü kurtaran esnaflarımız, borçla borcu kapatmak zorunda kaldı. Bankalardan kredi alan esnafımız kredilerini ödeyemedi. Devletimiz verdiği desteklemelerle ve hayata geçirdiği düzenlemelerle esnaflarımızın bir nebze nefes almasını sağladı. Alınan önlemler ve aşının bulunmasıyla birlikte 2021 yılı bizler için umutla baktığımız bir yıl haline geldi. 2021’in esnafımızın yaralarının sarıldığı, tekrar ayağa kaldırıldığı bir yıl olmasını umuyoruz” ifadelerini kullandı.

“ESNAFININ İŞ KAYBI YÜZDE 75’İN ÜZERİNE ÇIKMIŞTIR”

Esnafın pandeminin olumsuz etkilerini üzerinden atması için daha fazla desteklemeye ihtiyaç duyduğunu aktaran Özçelik, “Pandemiyle mücadelede büyük aşama kaydedildi, normalleşme süreci başladı; ancak esnafın savaşı yeni başlıyor. Yaklaşık 1 yıldır kontak çeviremeyen esnaflarımız normale dönmek için devletimizin desteğine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyor. Şoför esnafının iş kaybı yüzde 75’in üzerine çıkmıştır. Kazanç kaybımızsa bunun kat be kat üzerindedir. Bu noktada akaryakıt fiyatlarında ÖTV indirimine gidilmesini ve esnaflarımıza ucuz ticari akaryakıt sağlanmasını talep ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Esnafın dolaylı desteklemelerin yanı sıra doğrudan finansman desteğine ihyacı olduğunu da vurgulayan Özçelik, “Şoför esnafı genişletilmiş yeni finans paketlerine ihtiyaç duymaktadır. Bu hususta yetkililerden çözüm üretmelerini bekliyoruz. En azından içinde bulunduğumuz ekonomik darboğazdan çıkana kadar esnaflarımıza bir destek daha verilmesi gerekmekte” şeklinde konuştu.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3

Diğer Haberler

Antalya’da otomobil takla attı! Ölü ve yaralılar var

Antalya’da otomobil takla attı! Ölü ve..

Antalya’da otomobil takla attı! Ölü ve yaralılar var
Antalya'da hava az bulutlu ve açık geçecek

Antalyada hava az bulutlu ve açık geçe..

Antalya'da hava az bulutlu ve açık geçecek
Son dakika... İsrail ordusu, Gazze'ye kara operasyonu başlattığını duyurdu

Son dakika... İsrail ordusu, Gazze'ye ..

Son dakika... İsrail ordusu, Gazze'ye kara operasyonu başlattığını duyurdu
Manisa'da 3 torununu kurtaran dede hayatını kaybetti

Manisada 3 torununu kurtaran dede haya..

Manisa'da 3 torununu kurtaran dede hayatını kaybetti
Son dakika....  Ağrı’da polisimize roketli saldırı! Şehidimiz var

Son dakika.... Ağrı’da polisimize rok..

Son dakika.... Ağrı’da polisimize roketli saldırı! Şehidimiz var
Son Dakika... İsrail ordusu, Lübnan'dan 3 roket atıldığını duyurdu

Son Dakika... İsrail ordusu, Lübnan'da..

Son Dakika... İsrail ordusu, Lübnan'dan 3 roket atıldığını duyurdu