MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt
UNIFM 91.3 ülke müziklerini dinleyicileri ile buluşturuyor

06.05.2021 15:32

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi uygulama birimi olan Radyo Atölyesi UNIFM91.3, pandemi döneminde öğrencileri için yenilikler yapmaya devam ediyor.

UNIFM 91.3 ülke müziklerini dinleyicileri ile buluşturuyor

Dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle öğrencilerinden uzakta kalan Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü, Radyo Atölyesi öğrencilerinin hem radyo yayıncılığından uzak kalmayacaklarını, hem de dinleyicilerine yeni program içerikleri sunmaya devam edilebileceklerini düşünerek uzakta olan öğrencileriyle her hafta düzenli olarak dijital ortamlarda toplantılar yapıyor ve program çeşitliliğini artırmaya devam ediyor.

REKTÖR ÖZLENEN ÖZKAN ÖNERMİŞTİ

Geçtiğimiz haftalarda İletişim Fakültesini ziyaret eden Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, fakülteyi ve uygulama birimlerini gezdikten sonra UNIFM91.3’de canlı yayına katılarak Akdeniz Üniversitesi öğrencilerine mesajlar vermiş, onlarsız kampüsün tadının olmadığını özellikle belirtmişti. Canlı yayın sonrasındaki konuşma esnasında Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan “Neden ülke müziklerine el atmıyorsunuz. Ülke müziği programı ile ele alınan ülke hakkında pek çok bilgiyi dinleyiciler ile paylaşabilirsiniz ve Üniversitemiz Radyosuna bu program ayrı bir hava verecektir.“ ifadelerini kullanmıştı.

UNIFM 91.3 ülke müziklerini dinleyicileri ile buluşturuyor
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan UNIFM 'in canlı yayın konuğu olmuştu

İLK BÖLÜM LATİN AMERİKA

UNIFM91.3 Genel Koordinatörü Öğretim Görevlisi Suat Erdöl ise Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan’ın program teklifini değerlendirmeye alarak ilk bölümün ülke belirlemesinin Akdeniz Üniversitesi Rektörü tarafından yapılmasını istedi. Rektör Özkan’ın Dünya’nın Ritmi isimli programın ilk bölümü için tavsiyesi ise ‘Latin Amerika Müziği’ oldu. Dünyanın çeşitli ülkelerine ait müzik kültürlerini dinleyicileriyle buluşturmayı hedefleyen Dünya’nın Ritmi isimli programın yapımcılığını ve sunuculuğunu Cevher Selim Günday üstleniyor.

PROGRAM 7 MART CUMA GÜNÜ

UNIFM91.3 Genel Koordinatörü Öğretim Görevlisi Suat Erdöl, “Dünya’nın Ritmi radyo programı, dünyanın değişen sosyo-kültürel hayatında ve değer kavramı bozulmuş alanlarda yeni bir nefes alma alanı olarak sevgili dinleyicileri işitsel ve kültürel olarak çeşitli küçük yolculuklara çıkarmayı hedefliyor. Günümüz zorlu koşullarında hayatımızı her alanda yeniden düzenlediğimiz bu günlerde, sıcak ve samimi yolculuklarla kendinizi dünyanın dört bir yanında bir anda bulabileceğiniz program olan Dünya’nın Ritmi uzaktan yayın yöntemi, kayıt imkânları ve dijital teknolojinin bizlere sağladığı kolaylıklar ile yayın hayatına geçirilmeye çalışılıyor. Her cuma saat 17.00’de UNIFM91.3 frekanslarında Dünya’nın Ritmini bulabileceksiniz. Latin Amerika Müziğinin ele alındığı ilk bölüm 7 Mayıs Cuma günü olacak.” şeklinde konuştu. Erdöl, “Programın ilk yayınını kaçıranlar için tekrar yayınlarının duyurusuna yapılacak olan sosyal medya paylaşımlarından ulaşabilirsiniz. Akdeniz Üniversitesi Radyosunu FM bandı 91.3 frekansından, ww2.akdeniz.edu.tr/page/unifm.php bağlantısıyla web üzerinden, Power APP ve Radyo Kulesi uygulamalarından dinleyebilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

23 NİSAN PROGRAMI TAM NOT ALMIŞTI

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri program içeriklerini bulundukları şehirlerde ses kayıtlarını alıyor, montaj ve diğer alt yapı hazırlıkları Antalya’da Radyo Atölyesinde yapılıyor. Program içerikleri UNIFM91.3’ün resmi sosyal medya hesaplarından da paylaşılıyor. Son olarak atölyede 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında çocuklar UNIFM mikrofonlarından bayram mesajlarını, sevdikleri şarkı ve şarkıcıların anonslarını uzaktan alınan ses kayıtlarıyla seslendirdiler. 17 çocuğun anonsunun bulunduğu program dinleyicilerden tam not aldı ve seslendiren çocuklar için güzel bir anı oluşturdu.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Manavgat'ta arbede! Bakan Çavuşoğlu devreye girdi

Manavgat'ta arbede! Bakan Çavuşoğlu de..

Manavgat'ta arbede! Bakan Çavuşoğlu devreye girdi
Türkiye felaketi yaşıyor! 7 ilde 21 noktada orman yangınları sürüyor

Türkiye felaketi yaşıyor 7 ilde 21 nok..

Türkiye felaketi yaşıyor! 7 ilde 21 noktada orman yangınları sürüyor
30 Temmuz Cuma Antalya'da hava durumu... Aşırı sıcaklara dikkat!

30 Temmuz Cuma Antalya'da hava durumu...

30 Temmuz Cuma Antalya'da hava durumu... Aşırı sıcaklara dikkat!
THY'den, yangın bölgelerindeki yolcular için bilet açıklaması

THY'den, yangın bölgelerindeki yolcula..

THY'den, yangın bölgelerindeki yolcular için bilet açıklaması
Manavgat'ta 'ormanı yaktılar' infiali: Öfkeli grup iki kişiye saldırdı

Manavgat'ta 'ormanı yaktılar' infiali:..

Manavgat'ta 'ormanı yaktılar' infiali: Öfkeli grup iki kişiye saldırdı
Instagram'dan kullanıcılarını sevindiren güncelleme

Instagramdan kullanıcılarını sevindire..

Instagram'dan kullanıcılarını sevindiren güncelleme