MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Turizm ve gastronomi öğrencileri işsiz kalmıyor!

29.07.2019 15:20

Alanya Hamdullah Eminpaşa Üniversitesi Antalya'da en çok tercih edilen üniversiteler arasında yer alıyor.

Turizm ve gastronomi öğrencileri işsiz kalmıyor!

Alanya’nın ilk üniversitesi olma özelliğini taşıyan Alanya Hamdullah Eminpaşa Üniversitesi (HEP), öğrencilerine verdiği yüksek burs oranlarıyla dikkat çekiyor.

Gastronomi ve Mutfak Sanatları, İletişim Tasarımı ve Yönetimi, Turizm İşletmeciliği ve Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinde lisans programlarında %100 İngilizce eğitim veren üniversite, yurt dışında yaşayan öğrencilerin de, Antalya’da öncelikli tercih ettiği üniversiteler arasında yer alıyor. 

Eğitim dili yüzde 100 İngilizce 

Alanya HEP Üniversitesi, yılda yaklaşık 3.000.000 yabancı turist ağırlayan Alanya’da, tüm bölüm öğrencilerine uluslararası fırsatların kapısını aralıyor.

Erasmus Plus ve benzeri öğrenci değişim programları ve uluslararası eğitim ortaklıklarıyla fark yaratan üniversite,  Mimarlık, İletişim Tasarımı ve Yönetimi ve Bilgisayar Mühendisliği dallarında da ses getirecek projelerin ulsulararası çalışmalarını sürdürüyor.

Alanya HEP Üniversitesi’nde öğrencilerin uluslararası standartlarda eğitim aldığını söyleyen Rektör Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner, “Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi, Hamdullah Emin Paşa Vakfı tarafından 2011 yılında Alanya ilçesinde kurulmuş bir vakıf üniversitesidir.

Uluslararası standartlarda eğitim veren üniversitemizin eğitim dili yüzde 100 İngilizcedir. Öğrencilerimizin dersleri takip edebilecek düzeyde İngilizce bilgisine sahip olabilmeleri, akademik kadromuzun temel amaçları arasındadır.

Üniversitemizi tercih eden öğrenciler, 2. sınıftan itibaren seçmeli olarak, ikinci bir yabancı dil öğrenme şansına sahip olmaktadır.

Üniversitemizin lisans programları arasında, Mimarlık, İletişim ve Tasarım Yönetimi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Turizm İşletmeciliği yer almaktadır. Tüm bölümlerimiz, teknolojinin yanı sıra doğa, turizm, sanat ve tarih ile iç içedir.

Yaratıcı, yenilikçi, sorgulayıcı, çevreye ve topluma duyarlı, çağdaş bir eğitim vizyonuna sahiptir. Genç ve dinamik bir kadroya sahip üniversitemizde, öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası yarışmalara katılımını da destekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

Nitelikli iş gücü

Deneyimli, alanına hâkim, ulusal ve uluslararası akademisyen kadrosuyla öğrencilerine pek çok fırsatlar sunan Alanya HEP Üniversitesi; öğrencilerinin yurt dışına açılmasını, hem dil hem de kültür olarak kendilerini geliştirmelerine olanak tanıyor.  Alanya’da dört mevsimi anlatan logosuyla, Alanya’yı yaşayan ve yaşatmayı hedefleyen Alanya HEP Üniversitesi; kent üniversitesi olarak Alanya şehrini kampus olarak görüyor, öğrencilerine şehirle iç içe bir öğrencilik hayatı sunuyor.

Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi, yüzde 100 İngilizce eğitim dili ile Akdeniz ve Ege bölgesinin en önemli ekonomik sektörlerinden olan turizm sektörüne ciddi katkılar sağlıyor.

Nitelikli, yeniliklere açık, teknolojinin sunduğu olanakları izleme ve uygulama becerisine sahip, en az iki yabancı dil bilen bireyler yetiştiren üniversite, özellikle turizm alanında okuyan öğrencilerine iş garantisi veren nadir üniversiteler arasında yer alıyor. 

Yüzde 100 iş garantisi

Alanya HEP Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Nihan Sidar, üniversitenin Turizm İşletmeciliği Bölümünden mezun olan tüm öğrencilerin sektörde iş sahibi olduğuna dikkat çekti.

Turizm İşletmeciliği bölümünde eğitim gören öğrencilerin; yüzde 100 İngilizce eğitim ve ikinci yabancı dil öğrenme olanağı sayesinde yurtiçinde ve dışında daha rahat iş bulabildiğine dikkat çeken Dr. Öğretim Üyesi Sidar, şu bilgileri aktardı:

“Şehirle iç içe bir üniversite olmamız, mütevelli heyetimizin yapısı,  yerel ile bölgesel işverenler ile kurulan güçlü bağlantılar sayesine öğrencilerimize ve mezunlarımıza kendi alanlarında iş hayatına yönelik deneyim imkânı sunuyoruz.

Piyasanın koşulları göz önünde bulundurularak açılmış olan Turizm İşletmeciliği bölümünde eğitim gören öğrencilerimiz, %100 İngilizce eğitim ve ikinci yabancı dil öğrenme olanağı sayesinde yurtiçinde ve dışında daha rahat iş bulabiliyorlar.

Ayrıca Turizm İşletmeciliği Bölümümüz bütün mezunlarımıza sektörde %100 iş garantisi imkânı sunmaktadır.

Bölüm olarak,  turizm endüstrisinde üst yönetim işletme pozisyonlarına, turizm sektöründe teorik eğitimin yanı sıra uygulama eğitiminin, yeni mezun bireyin iş hayatına bir adım ileride başlamasına olanak sağladığı inancı ile hareket etmekteyiz.

Ayrıca profesyonellerle sık sık bir araya gelen öğrencilerimiz sektörün cazip yönlerini de fark ediyor. Bizler sektör ile akademi arasındaki mesafeyi en aza indirmeye çalışarak öğrencilerimizin sektörle iç içe yaşaması için elimizden gelen çalışmaları yapıyoruz.”

Olanaklar turizm ve gastronomi ile sınırlı kalmıyor

Üniversitenin öğrencilerine sağladığı olanaklar, turizm ve gastronomi ile sınırlı kalmıyor. İletişim Tasarımı Yönetimi alanlarında da nitelikli bir eğitim öğrencileri bekliyor.

 İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölüm Başkanı, Dr. Öğr. Üyesi Murat Ertan Doğan; yaratıcı bakış açısı ve mesleki donanımıyla, iletişim tasarımı ve yönetimi alanında sorumluluk sahibi profesyoneller yetiştirme amacında olduklarını kaydetti.

“İletişim Tasarımı ve Yönetimi bölümünden mezun olan her bir öğrencimiz, mevcut üretim olanaklarıyla bilgiyi pratik tecrübeye dönüştürebilecek kabiliyete, sahip olur.

Bu bölümden mezun olan geleceğin iletişim tasarımcıları; TV, sinema, dizi, radyo ve reklam sektörlerinde çalışma imkânını yakalar. İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümümüzde öğrenim gören öğrenciler; Türkçeyi mükemmel konuşma ve yazmanın yanı sıra, İngilizce ve ikinci bir yabancı dile daha hâkim olur.

Özellikle  dijital iletişim araçlarını etkin kullanabilen, analitik düşünebilen, iletişim sektörünün beklentilerine cevap verebilecek bilgi, beceri ve donanıma sahip meslek uzmanları yetiştirmek öncelikli hedefimizdir” diyerek bölümün öğrencilere sağladığı katkıları anlatan Dr. Öğr. Üyesi Doğan, “Bölümümüzden  mezun olan her öğrenci, sosyal medya, bulut bilişim gibi yeni iletişim ve enformasyon teknolojilerini etkin bir biçimde kullanabilir” diye konuştu. 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3