MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Milli Eğitim Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi’nden önemli çalışma

14.02.2021 14:10

"Özel Eğitim Mesleki Gelişim Programları" tanıtım toplantısı Ankara'da gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, özel çocuklar ve onların özel öğretmenleri için çok kapsamlı bir çalışmanın içinde olduklarını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi’nden önemli çalışma

Özel eğitim alanında görevli öğretmenlerin bilgi, beceri ve yeterliklerinin artırılmasını amacıyla düzenlenen "Özel Eğitim Mesleki Gelişim Programları" tanıtım toplantısı, 11 Şubat Perşembe günü Ankara'da gerçekleştirildi.  Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün ev sahipliğinde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Prof. Dr. Adnan Boyacı, Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kaya, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Tuncan, Anadolu Üniversitesi Engelliler Araştırma Enstitüsü öğretim üyeleri Prof. Dr. Mehmet Yanardağ ile Doç. Dr. Ramazan Akdoğan katıldı.

Toplantıda Anadolu Üniversitesinin, Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü için Anadolu Üniversitesi Engelliler Araştırma Enstitüsü Müdür Vekili Prof. Dr. İbrahim H. Diken’in koordinatörlüğünde, anaokulundan liseye Türkiye’deki tüm öğretmenler için hazırlanan Türkiye’nin en kapsamlı “Özel Gereksinimli Öğrenciler için Öğretmen Mesleki Geliştirme Programları” kitap seti tanıtıldı.

“YOĞUN ÇALIŞMA İÇERİSİNDEYİZ”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, özel çocuklar ve onların özel öğretmenleri için çok kapsamlı bir çalışmanın içinde olduklarını söyledi. Selçuk, konuşmasının devamında şunları kaydetti: "Çocuklarımızın herhangi bir eğitim imkanından eksik kalmaması için gerekeni yapıyoruz. Bu bağlamda özel eğitim okullarının sayısını artırıyoruz, buradaki öğretmenlerimize destek veriyoruz, altyapı imkanlarını geliştiriyoruz. Müfredatımızda, kaynaştırma ve bütünleştirme eğitimine dahil olan içerikleri zenginleştirerek, ortaya konulan eğitimin niteliğinin artmasına da hizmet ediyoruz. İlgili materyallerin, araç ve gereçlerin tedariki konusunda da son derece yoğun çalışma içerisindeyiz."

Özel eğitimde her alt başlığın farklı bir uzmanlık olduğunu belirten Bakan Selçuk, bu anlamda Anadolu Üniversitesinin birikimine gerçekten gereksinim duyduklarının altını çizdi ve bu birikimden son derece işlevsel faydalanabildikleri için Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal’a katkılarından dolayı teşekkür etti.

REKTÖR ERDAL: “TÜRKİYE'DE BU ALANDA ÇALIŞAN İLK BÖLÜM VE BİRİMLER”

Tanıtım toplantısında Rektör Prof. Dr. Fuat Erdal, Anadolu Üniversitesi’nin birçok farklı eğitim alanında olduğu gibi özel eğitim alanında da önemli çalışmalar yürüttüğünü ifade etti. Anadolu Üniversitesi’nin Engelliler Araştırma Enstitüsü, Engelliler Entegre Yüksekokulu, Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü, Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi (DİLKOM), İşitme Engelli Çocuklar Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi (İÇEM), Üstün Yetenekliler Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezinin, Türkiye’de bu alanda çalışan ilk bölüm ve birimler olduğunun vurgulayan Rektör Erdal, “Özel gereksinimli bireylere hizmet sunmak için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin ihtiyaç duyduğu her alanda katkı sunmaya devam edeceğiz” dedi.
Erdal, konuşmasının devamında ise gerek eğitim, araştırma ve gerekse topluma hizmet bağlamında, özel gereksinimli bireylere katkı sunuyor olmanın Anadolu Üniversitesinin en güçlü yönlerinden biri olduğunun altını çizdi.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3

Diğer Haberler

Antalya'da apartmanda çıkan yangın paniğe sebep oldu

Antalyada apartmanda çıkan yangın pani..

Antalya'da apartmanda çıkan yangın paniğe sebep oldu
13 Mayıs Perşembe Antalya'da hava durumu

13 Mayıs Perşembe Antalyada hava durumu

13 Mayıs Perşembe Antalya'da hava durumu
Instagram'ın yeni özelliği şaşırttı: Profilinize ekleyebileceksiniz!

Instagram'ın yeni özelliği şaşırttı: P..

Instagram'ın yeni özelliği şaşırttı: Profilinize ekleyebileceksiniz!
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda açıklama! Bazı ödemeler ertelenecek...

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda açıklam..

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda açıklama! Bazı ödemeler ertelenecek...
Antalya'da taksicilerden İsrail'i kınama konvoyu

Antalya'da taksicilerden İsrail'i kına..

Antalya'da taksicilerden İsrail'i kınama konvoyu
Son Dakika: 17 Mayıs Pazartesi yüz yüze eğitim olacak mı? MEB, kafa karışıklığını giderdi

Son Dakika: 17 Mayıs Pazartesi yüz yüz..

Son Dakika: 17 Mayıs Pazartesi yüz yüze eğitim olacak mı? MEB, kafa karışıklığını giderdi