MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt
Gülveren'e kütüphane müjdesi!

03.10.2021 11:57

Antalya haber... Kepez Belediye Başkanı Başkan Hakan Tütüncü, Akdeniz Üniversitesi (AÜ)’ne yürüyüş mesafesindeki Gülveren Mahallesi’ne, 6 bin metrekare kapalı alana sahip ve aynı anda 2 bin öğrencinin ders çalışabileceği Türkiye’nin en büyük kütüphanelerinden birisini kuracaklarını söyledi.

Antalya haber...  Başkan Hakan Tütüncü, AK Parti Kepez Gençlik Kolları’nın, üniversite öğrencilerinin yoğun olarak bulunduğu Kültür Mahallesi’nde düzenlediği ‘Mahalle Bizim Gençlik Bizim’ etkinliğine katıldı. Başkan Tütüncü, bir parkta gerçekleşen etkinlikte gençlerle sohbet etti ve onların sorularını cevaplandırdı Tütüncü, “ Gençlerle hayatı, onlara yönelik eserlerimizi konuştuk. Gençleri çok seviyorum. Onlara güveniyorum. Her zaman gençlerin yanındayım” dedi.Gençlere yönelik yaptıkları ve yapacakları projeleri de anlatan Tütüncü, Cumhuriyet'in 100. yılı için 16 kütüphane açmayı hedeflediklerini söyledi. Tütüncü, 7 tanesini hizmete açtıkları bu kütüphanelerin amiral gemisini de AÜ’ye yakın bir alana inşa edeceklerini söyledi.

“AYNI ANDA 2 BİN ÖĞRENCİ DERS ÇALIŞABİLECEK”

Kütüphaneyi, Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesi’nin yapıldığı arazinin yanındaki 6 bin 500 metrekare büyüklüğündeki belediye kültürel tesis alanına yapılacağını aktaran Başkan Hakan Tütüncü, “6 bin metrekare kapalı alana sahip Türkiye’nin en büyük kütüphanelerinden birisini kuracağız. Bu kütüphanemizde 2 bin kişi aynı anda ders çalışabilecek. AÜ’ de 80 bine yakın öğrencimiz var. Üniversiteye yakın mahallelerimizde ikamet eden öğrencilerimizin de sınavlarına kafelerde hazırladıklarını biliyorum. Kütüphanemize kazandıracağımız ders çalışma salonlarıyla öğrencilerimizi kafe köşelerinde ders çalışmaktan kurtaracağız. Gülveren Kütüphanemizde gençlere dinleti, konser, sergiler, söyleşi gibi kültür ve sanat etkinlikleri olacak. Kütüphanemizin zemin katına 300 kişilik bir anfi salon da yaparak, bölgenin etkinlik salonu ihtiyacını karşılamış olacağız” diye konuştu.

Tütüncü, projesi tamamlanan kütüphanenin yapım ihalesine önümüzde günlerde çıkılacağını da aktardı. ‘Mahalle Bizim Gençlik Bizim’ etkinliğine AK Parti Kepez İlçe Teşkilatı Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Çivik, AK Parti Kepez Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Akbalık da katıldı.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Son dakika... 18 Ekim Pazartesi Türkiye'nin Koronavirüs Tablosu açıklandı

Son dakika... 18 Ekim Pazartesi Türkiy..

Son dakika... 18 Ekim Pazartesi Türkiye'nin Koronavirüs Tablosu açıklandı
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: YÖREX Anadolu’nun ruhu

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: YÖREX Ana..

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: YÖREX Anadolu’nun ruhu
Hediye görünümlü uyuşturucu paketi! Ekipleri kandıramadılar

Hediye görünümlü uyuşturucu paketi Eki..

Hediye görünümlü uyuşturucu paketi! Ekipleri kandıramadılar
Son Dakika: İçişleri Bakanlığından 81 ile taksi genelgesi

Son Dakika İçişleri Bakanlığından 81 i..

Son Dakika: İçişleri Bakanlığından 81 ile taksi genelgesi
Prof. Dr. Mustafa Erbaş'tan korkutan açıklama: Dünyada açlık artıyor

Prof. Dr. Mustafa Erbaş'tan korkutan a..

Prof. Dr. Mustafa Erbaş'tan korkutan açıklama: Dünyada açlık artıyor
TFF'den hakem açıklaması

TFFden hakem açıklaması

TFF'den hakem açıklaması