MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt
AÜ ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında 2 protokol imzalandı

29.09.2021 13:26

Antalya haber... Akdeniz Üniversitesi (AÜ) ile Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında yüzme ve diğer sportif faaliyetleri daha geniş kitlelere ulaştırmak ve gençlere yönelik yeni projeler geliştirmek amacıyla iki protokol imzalandı.

AÜ ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında 2 protokol imzalandı

Antalya haber...  Akdeniz Üniversitesi ile Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü gençlere yönelik ortak çalışmalarını imzalanan iki protokol ile taçlandırdı. Akdeniz Üniversitesi Yönetim Kurulu Salonunda Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, Kapalı Yüzme Havuzu Ve Spor Salonu Ortak Kullanımı Protokolü ile Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü ile Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü İş Birliği Protokollerini imzaladı.

“ÖĞRENCİLERİN VE VATANDAŞLARIN HAYATINA DOKUNAN İŞ BİRŞİLİĞİ PROTOKOLLERİ”

Akdeniz Üniversitesinin öğrencilerin ve vatandaşların hayatına dokunan iş birliği protokolleri yapmaya devam ettiğini söyleyen Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Akdeniz Üniversitesi olarak Antalya’mızda yer alan özel ve kamu kurumlarıyla yaptığımız protokollerle hem öğrencilerimizi hem de vatandaşlarımızı eğitici etkinliklerde buluşturduğumuz gibi sosyal etkinlikler, sportif faaliyetlerde de buluşturmayı hedefliyoruz. Bu protokoller sayesinde hem öğrencilerimiz hem de Antalya’mızın kıymetli vatandaşları, Üniversitemiz ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilecek olan etkinliklerden yararlanabilecekler” dedi.

“YÜZME BİLMEYEN KALMASIN”

Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Salonu Ortak Kullanımı Protokolü ile Üniversite ile İl Müdürlüğü iş birliğini güçlendirmek ve yüzme spor dalında ve diğer sportif faaliyetleri daha geniş kitlelere ulaştırmak için Akdeniz Üniversitesi içerisinde bulunan kapalı havuzun ve spor salonunun ortak kullanımı amaçlanıyor. Protokol kapsamında gerçekleştirilen faaliyetler ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ sloganı ile duyurulacak. Protokolün süresi 10 yıl olarak belirlenirken İl Müdürlüğünün yazılı talebi üzerine 5 yıllık sürelerle uzatılabilecek.

“GENÇLİK İÇİN ORTAK ÇALIŞMA”

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü ile Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü İş Birliği Protokolü ile gençlik faaliyetleri ve sportif faaliyetleri gerçekleştirebilme, AR-GE çalışmalarını yürütebilme, birlikte bilimsel projeler üretme, çalışmalara dair verilerden bilimsel yayınlar yapma, fakülte öğrencilerinin staj vb. uygulamalarla mesleki gelişimlerine katkı sağlama, mezun öğrencilerin istihdamına yönelik iş birliği yapma, toplumsal duyarlılık projelerinde iş birliği yapma, gençlik alanında ve sportif faaliyetlerin düzenlenmesi ve yürütülmesinde birbirlerine katkıda bulunacak.

“LİSANS ÖĞRENCİLERİNE STAJ İMKANI”

İş birliği protokolüne göre, fakültelerin lisans öğrencilerinin stajlarını ve bitirme projelerini İl Müdürlüğü ile iş birliği içerisinde yapmalarına yönelik çalışmalar. Taraflar arasında karşılıklı veya iş birliği ile ortak düzenlenecek eğitim, seminer, konferans, tanıtım etkinliklerine yönelik çalışmalar. Taraflarca düzenlenen gençlik faaliyetleri, sportif organizasyon ve etkinliklerde iş birliğine yönelik çalışmalar. İl Müdürlüğünde çalışmak ya da özel sektörde iş deneyimi kazandırmak üzere mezun öğrenciler ile koordinasyonun kurulmasına yönelik çalışmalar yapılabilecek. Protokolün süresi 5 yıl olarak belirlendi.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kaynak: İHA

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

"Eli ayağı düzgün olsun" diyerek iş il..

"Eli ayağı düzgün olsun" diyerek iş ilan verdi! Başvuranları beğenmedi...
Kara kedilerin suçu yok! Uğursuzluk getirdiği inancı nereden geliyor?

Kara kedilerin suçu yok! Uğursuzluk ge..

Kara kedilerin suçu yok! Uğursuzluk getirdiği inancı nereden geliyor?
Facebook adını değiştirdi

Facebook adını değiştirdi

Facebook adını değiştirdi
Kuzey Irak'ta mayına basan askerimiz şehit oldu

Kuzey Irakta mayına basan askerimiz şe..

Kuzey Irak'ta mayına basan askerimiz şehit oldu
29 Ekim Cuma Antalya'da hava durumu...

29 Ekim Cuma Antalya'da hava durumu...

29 Ekim Cuma Antalya'da hava durumu...
Antalyaspor kupada zorlanmadan tur atladı

Antalyaspor kupada zorlanmadan tur atl..

Antalyaspor kupada zorlanmadan tur atladı