MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın

Yörükoğlu sütALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan'dan KYK müjdesi

30.07.2022 11:04

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı Alanya'daki öğrenci yurt kapasitesinin yüzde yüz artığını müjdeledi. Gelecek yıl yapılıp hizmete girecek yeni yurt binası ile birlikte bu artışın devam edeceğini söyleyen Rektör Kalan, desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkürlerini iletti.

ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan'dan KYK müjdesi

Antalya haber... Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan ile beraberindeki heyet ALKÜ Kestel Yerleşkesi'nde çevre ve altyapı düzenlemelerini inceledi.  Heyet, 22-2023 öğretim yılında hizmete girecek olan 2000 kişilik Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne (KYK) ait yurt inşaatı gezerek son durum hakkında bilgi aldı.

YENİ YURT ALANI İÇİN YER TAHSİSİ YAPILDI

2022-2023 Öğretim Yılında hizmete girmesiyle ALKÜ'lü öğrencilerin konaklama sorununu en aza indirilmesi için büyük bir özveriyle çalıştıklarını ifade eden ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, "Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Yavuz Gürhan ve kurum müdürlerimizle KYK yurdunda inceleme yapmak için bir araya geldik. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı öğrenci yurdumuz hizmete girmek için gün sayıyor. Şu an da çevre ve altyapı çalışmaları devam ediyor. 2000 kişilik bu yurt hizmete girmesiyle Alanya'daki yurt kapasitesi yüzde yüz artmış olacak. Yaklaşık 4000 öğrencinin faydalanacağı KYK yurtlarının yanı sıra apart otelleri de devreye alarak, öğrencilerimizin konforlu ve huzurlu bir şekilde eğitim hayatlarını sürdürmeleri için "Akademik Yıl" başlamadan son hazırlıklarımızı ivedi olarak yapıyoruz. Şunu da belirtmek isterim ki, yine Kestel Yerleşkemiz içerisine gelecek yıl yapılacak yurt binası için 15 dönüm yer tahsisi yapıldı. Burada yapılacak yurt binasıyla birlikte öğrencilerimiz daha da rahat edecek. Öte yandan ALKÜ yönetimi olarak KYK Genel Müdürlüğü ile de görüşmelerimiz kapsamında Cikcilli Yerleşkesinde de 2000 kişilik yurt için mutabakata vardık. Üniversite olarak öğrencilerimizin konaklama ihtiyacı için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Ayrıca desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Yavuz Gürhan bilakis çok teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Hakan Tütüncü, Muharrem Ayı iftarına katıldı

Hakan Tütüncü Muharrem Ayı iftarına ka..

Hakan Tütüncü, Muharrem Ayı iftarına katıldı
Antalya'da otomobil biranda alev aldı! Ailesini son anda çıkardı

Antalya'da otomobil biranda alev aldı!..

Antalya'da otomobil biranda alev aldı! Ailesini son anda çıkardı
Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde uygulanacak indirimin detayları belli oldu! İşte o ürünler

Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde ..

Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde uygulanacak indirimin detayları belli oldu! İşte o ürünler
Son dakika... Antalyalı iş insanın öldürülmesiyle ilgili flaş gelişme!

Son dakika... Antalyalı iş insanın öld..

Son dakika... Antalyalı iş insanın öldürülmesiyle ilgili flaş gelişme!
Eski Bakan Eroğlu Kepez'e hayran kaldı

Eski Bakan Eroğlu Kepeze hayran kaldı

Eski Bakan Eroğlu Kepez'e hayran kaldı
Vali Yazıcı:

Vali Yazıcı: "En çok tarım ve hayvancı..

Vali Yazıcı: "En çok tarım ve hayvancılıkla uğraşanların kazanmasını isterim"