MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Türkiye harekete geçti! İHA'lar Pazartesi uçacak

13.12.2019 20:59

Güney Kıbrıs ile İsrail arasında İHA’lar konusunda sağlanan anlaşma üzerine Türkiye harekete geçti. Şu anda Asil Nadir’in elinde bulunan atıl Geçitkale Havalimanı, KKTC Hükümeti’nden ‘acil’ koduyla İHA ve SİHA konuşlandırmak için talep edildi.

Türkiye harekete geçti! İHA'lar Pazartesi uçacak

Güney Kıbrıs ile İsrail arasında İnsansız Hava Araçları konusunda sağlanan anlaşma üzerine harekete geçen Türkiye’nin, şu anda Asil Nadir’in elinde bulunan atıl Geçitkale Havalimanı’nı KKTC Hükümeti’nden ‘acil’ koduyla İHA ve SİHA konuşlandırmak için talep ettiği öğrenildi.

Türk yetkililerinin “Bu İHA’ların pazartesi uçması gerek” diyerek durumun Türkiye nezdindeki aciliyetini KKTC Hükümeti’ne anlattığı da gelen bilgiler arasında…

KKTC Başbakanlık kaynakları ise konuyu doğruladı ve Başbakan Tatar’ın konunun milli bir mesele olduğunu ve bunun karşısında kimsenin duramayacağını ve durmaması gerektiğini ifade etti. “Aciliyeti” doğrulayan kaynak, Başbakan Tatar’ın “talebin ivedilikle yerine getirilmesi için formül arayışında” olduğunu ifade etti. 

Öte yandan dün Mecliste toplanan Bakanlar Kurulu’nun konuyu karara bağladığı ve Geçitkale Havalimanı’nın Asil Nadir’in kullanımından alınıp askeri amaçlı olarak kullanılması kararı alındığı öğrenildi.

İHA ve SİHA’ların ise günlerle hesaplanacak bir sure içerisinde adada konuşlanacağı öğrenildi.

 Kaynak: Kıbrıs Postası 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3