MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

 
Marketler ve eczaneler hariç tüm işletmeler kapatılıyor!

05.11.2020 13:45

İngiltere'de yeni koronavirüs önlemleri kapsamında 2 Aralık'a kadar sürecek yeni karantina sistemi geliyor. Karantinada temel ürünlerin satıldığı marketler ve eczaneler hariç tüm işletmeler kapatılırken, sokağa çıkışlar sınırlandırılacak.

Marketler ve eczaneler hariç tüm işletmeler kapatılıyor!

İngiltere, yeni koronavirüs önlemleri kapsamında 2 Aralık'a kadar sürecek yeni karantina sistemini devreye alıyor. Karantina sisteminde temel ürünlerin satıldığı marketler ve eczaneler hariç tüm işletmeler kapatılırken, sokağa çıkışlar sınırlandırılacak.

İngiliz Parlamentosu koronavirüsle (Covid-19) mücadele için hükümetin aldığı karantina kararını onayladı. İngiltere'de Avam Kamarasında yapılan oylamada, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele için hükümetin aldığı karantina düzenlemesi, 38'e karşı 516 oyla kabul edildi. Karar göre, İngiltere, bu geceden itibaren 2 Aralık’a kadar karantinaya giriyor.

YENİ KISITLAMALARDA NELER YER ALIYOR?
Alınan önlemlerle sosyal hayat asgariye çekilerek, enfeksiyon zincirinin kırılması amaçlanıyor. Buna göre, halktan egzersiz yapmak veya işe, okula ya da alışverişe gitmek gibi faaliyetler dışında evden çıkmamaları istendi.

Böylelikle, farklı hanelerden insanlarla ev ortamında bir araya gelinemeyecek. Yürüyüş gibi aktiviteler ise ancak farklı haneden bir kişi ile yapılabilecek. Restoran ve kafeler kapatılacak ancak paket servis yapmalarına izin verilecek. Alınan önlemlerin Noel dönemi öncesinde ülkenin sağlık sistemi üzerindeki baskıyı hafifletmesi amaçlanıyor.

Öte yandan, bahar aylarındaki birinci dalgada alınan önlemlerin aksine bu defa okullar ve üniversitelerin açık kalacağı ifade edildi.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto