MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt
Karabakh 1 yaşında!... Azerbaycan gerçeklerini anlatıyor...

01.10.2021 21:27

Ermeni yalanlarını ortaya çıkarmak için sosyal ağlarda faaliyet gösteren "Karabakh" ve "Karabakh.ru" sayfalarının oluşturulmasının üzerinden bir yıl geçti.

Karabakh 1 yaşında!... Azerbaycan gerçeklerini anlatıyor...

"Karabakh" ve "Karabakh.ru" sayfaları Azerbaycan gerçekleri, Ermenistan'ın devlet düzeyinde izlediği terör politikası ve Başkomutan İlham Aliyev liderliğindeki şanlı ordunun tarihi zaferi hakkında dünya kamuoyunun bilgilendirilmesinde önemli rol oynadı.

Instagram, Facebook ve Twitter'de oluşturulan bu sayfalar, yabancı vatandaşlara "yalnızca gerçek" sloganı altında, başta Rusça ve İngilizce olmak üzere gönderiler ve bilgiler aracılığıyla kapsamlı bilgiler sunmaktadır.

Kısa sürede sosyal ağlarda yüz binlerce takipçi toplamayı başaran Karabakh ve Karabakh.ru'nun girişimiyle, "Karabağ Azerbaycan'dır" sloganlı otomobil savaş sırasında defalarca Meclis önünde kullanılmış ve Londra'daki Trafalgar Meydanları, Başbakanlık Binası ve şehrin merkezindeki caddelerde hareket düzenlendi. Sonuç olarak, İngiliz vatandaşlarının ve turistlerin dikkati bu konuya çekilmiştir.


Ayrıca bu sayfalarda düzenlenen bir ön duyuru sonucunda, Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan hemşehrilerimizin katılımıyla New York'taki Birleşmiş Milletler karargahı önünde barışçıl bir eylem düzenlendi. Eylemin amacı, kurtarılmış bölgelerde insani bir sorun olan Ermenistan'ın uzun yıllardır yerleştirdiği kara mayınları hakkında uluslararası toplumu bilgilendirmekti. BM genel merkezinin önünde, dünya liderlerinden Ermenistan'a mayın tarlalarının haritalarını Azerbaycan'a vermesi için baskı yapmaları istendi.

Unutulmamalıdır ki, "Karabakh" ve "Karabakh.ru" sayfalarının A.Jahid, E.Aliyev ve V.Maharramov proje yöneticilerinin organizasyonu ve ayrıca profesyonel bir ekibin faaliyetleri sonucunda, 31 Mart - Azerbaycanlıların Soykırım Günü, 20 Ocak, Hocalı, Ballıgaya, Ağdaban, Başlıbel, Baganis-Ayrim Garadagli trajedileri ile Ermenistan'ın Vatanseverlik Savaşı sırasında sivil halka karşı işlediği kanlı suçlar düzenli olarak paylaşılmakta ve yabancı kullanıcılar bu konuda bilgilendirilmektedir.

Bu sayfalarda, 22 Şubat 1988'de Askeran'da Ermeni ayrılıkçı protestolarını protesto etmek için öldürülen Azerbaycan vatandaşları Bakhtiyar Guliyev ve Ali Hacıyev, uzun süredir devam eden Dağlık Karabağ ihtilafının sebepleri hakkında Rusça ve İngilizce olarak bilgiler yayınlandı.

Karabakh ve Karabakh.ru 1990'ların başında Ermeni terör örgütleri tarafından Tiflis-Ağdam otobüsünün patlaması, Kasım 1991'de Karakent üzerinde sivil bir helikopterin düşürülmesi ve benzeri tarihler hakkında düzenli olarak bilgi yayınlıyor.


Karabakh ve Karabakh.ru projeleri gündeme geldiğinde bu fikrin yazarları Instagram, Facebook ve Twitter'da aynı ismin tüm varyantlarının başka kesimler tarafından oluşturulduğunu gördü. Bu sosyal ağlar ile yapılan görüşmeler ve yoğun faaliyetler sonucunda bu sayfalar Azerbaycan vatandaşları tarafından "Karabakh" adı altında yönetilmekte ve tarihi gerçeklerin sosyal medyada objektif olarak sunulması sağlanmaktadır.

Karabakh ve Karabakh.ru, savaş alanındaki savaşın sosyal ağlarda devam ettiğinin farkına vararak, Azerbaycan'ın haklı durumu hakkında ayrıntılı bilgiler yayınlamaya, ülkemize yönelik güçlere makul cevaplar vermeye ve sosyal ağlarda Ermeni yalanlarını ifşa etmeye kararlılıkla devam edecektir.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Kumluca Meclis Üyesi Yanar Kaymaktan korkutan deprem açıklaması

Kumluca Meclis Üyesi Yanar Kaymaktan k..

Kumluca Meclis Üyesi Yanar Kaymaktan korkutan deprem açıklaması
Kepez’de Türkiye Drag Şampiyonası heyecanı

Kepezde Türkiye Drag Şampiyonası heyec..

Kepez’de Türkiye Drag Şampiyonası heyecanı
Ünlü şarkıcı Haluk Levent'in soyadının öğrenenler şok yaşadı

Ünlü şarkıcı Haluk Leventin soyadının ..

Ünlü şarkıcı Haluk Levent'in soyadının öğrenenler şok yaşadı
İşte dev operasyonun tüm detayları! Tam 500 asker, 22 helikopter kullanıldı

İşte dev operasyonun tüm detayları! Ta..

İşte dev operasyonun tüm detayları! Tam 500 asker, 22 helikopter kullanıldı
Yargıtay'dan emsal karar: 'Vasıflı işçi asgari ücretle çalıştırılamaz'

Yargıtay'dan emsal karar: 'Vasıflı işç..

Yargıtay'dan emsal karar: 'Vasıflı işçi asgari ücretle çalıştırılamaz'
Serik'te orman yangını büyümeden söndürüldü

Serikte orman yangını büyümeden söndür..

Serik'te orman yangını büyümeden söndürüldü