MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

Konyaaltı Belediyesi Mavi Antalya'ya çok yakışır

HES KODU MURATPAŞA

Fenix center


İngiltere'de açık hava etkinlikleri yeniden başlıyor

29.03.2021 11:49

İngiltere'de Covid-19 tedbirlerinin hafifletilmesiyle açık havada altı kişiye kadar olan buluşmalar, nikah törenleri ve spor etkinlerinin serbest olduğu duyuruldu. Başbakan Boris Johnson, "Önlemler hafifletilse de herkes kurallara uymaya devam etmeli" uyarısında bulundu.

İngiltere'de açık hava etkinlikleri yeniden başlıyor

Korona virüsü önlemlerinin hafifletilmeye başladığı İngiltere'de pazartesi gününden itibaren açık alanda ve evlerin bahçelerinde iki farklı hane halkından altı kişiye kadar buluşmalar, açık havada tenis, golf, yüzme gibi sporlar ve altı kişiye kadar nikah törenleri artık serbest. Ancak hükümet, mutasyonların hızla yayıldığını hatırlatarak önlemler hafifletilse de halkı evden çalışması ve uzak mesafe yolculuk yapmaması konusunda uyardı. Başbakan Boris Johnson, "Önlemler hafifletilse de herkes kurallara uymaya devam etmeli, elleri ve yüzü [yıkamayı] sosyal mesafeyi unutmayın ve aşı için arandığınızda gidin" ifadelerini kullandı.

Bbc'nin haberine göre, ülkenin korona virüsü salgınıyla mücadelesinde hükümete danışmanlık veren Prof. Chris Whitty, "Açık havanın kapalı alanlardan daha güvenli olduğu kanıtlarla ortada. Bir sonraki aşamaya geçerken bunu hatırlamak önemli" dedi.

Ülkede 8 Mart'ta okullar tamamen açılmış; açık havada iki kişilik buluşmalara izin verilmeye başlamıştı. Üçüncü aşamaya ise en erken 12 Nisan'da geçilecek. Bu aşamada restoran, bar ve kafelerin açık alanlarında servis verilecek; market ve eczane gibi hayati önemde olanlar dışında dükkanlar da açılacak.

30 milyonun üzerinde kişinin aşının ilk dozunu olduğu ülkede son 24 saatte 19 kişi korona virüsü sebebiyle öldü, 3 bin 862 yeni vaka tespit edildi. Johnson, hükümetin sonbahar aylarına kadar 'Sağlığı Teşvik Bürosu' oluşturacağını ve bakanlık bütçesinden karşılanacak giderlerle akıl sağlığını koruma yolları ve fiziksel aktivitelerin teşvik edileceğini duyurdu.

İRLANDA'DA KARANTİNADAN KAÇAN KİŞİ ARANIYOR

İrlanda polisi, ülkeye riskli ülkelerden giren ve hükümetin gösterdiği otellerde karantinaya girme zorunluluğu olan kişilerden üçünün kaçtığını, bu üç kişiden ikisinin bulunduğunu duyurdu. Ancak Santry'deki bir otelden kaçan üçüncü kişi henüz bulunamadı. Bulunan iki kişiden biri Santry'deki aynı otelde; diğeri Dublin'in kuzeyindeki bir otelde kalıyordu.

İrlanda'nın 'riskli ülke' kategorisine aldığı 33 ülkeden giriş yapanlar, hükümetin gösterdiği otellerde 14 gün karantinaya alınıyor. Uygulama cuma günü başladı. Bu kuralara uymayanlar 2 bin euro'ya kadar para cezası ya da bir ay hapis cezası alabiliyor. Otelde karantinanın ücretini de yolcular ödüyor. Bu da yaklaşık 1875 Euro. Havalimanlarından yolcuların kendi rezervasyon yaptıkları otellere İrlanda polisi eşliğinde gidiliyor. Uygulamanın ikinci gününde iki farklı otelden kaçan üç kişiden biri, polis tarafından aranıyor.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Muratpaşa Hes kodu

Konyaaltı Mavi Antalya

Diğer Haberler

Antalya'da ticari taksi takla attı, sürücünün burnu bile kanamadı

Antalya'da ticari taksi takla attı, sü..

Antalya'da ticari taksi takla attı, sürücünün burnu bile kanamadı
Antalya'da apartman sakinlerini sokağa döken yangın

Antalyada apartman sakinlerini sokağa ..

Antalya'da apartman sakinlerini sokağa döken yangın
Antalya'da gece gelen facia! Ölüler ve yaralılar var...

Antalya'da gece gelen facia! Ölüler ve..

Antalya'da gece gelen facia! Ölüler ve yaralılar var...
Kaybettiği iki çocuğunun yerine koyduğu köpekleri vurulan adam gözyaşlarını tutamadı

Kaybettiği iki çocuğunun yerine koyduğ..

Kaybettiği iki çocuğunun yerine koyduğu köpekleri vurulan adam gözyaşlarını tutamadı
Türk Kızılay'a sosyal medya canlı yayınında 51 milyon TL rekor bağış

Türk Kızılaya sosyal medya canlı yayın..

Türk Kızılay'a sosyal medya canlı yayınında 51 milyon TL rekor bağış
12 Nisan Pazartesi Antalya'da hava durumu...

12 Nisan Pazartesi Antalya'da hava dur..

12 Nisan Pazartesi Antalya'da hava durumu...