MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın

Yörükoğlu süt

Konyaaltı Belediyesi

Fenix center
Ermenistan’dan ‘Bakü,İsrail yapımı roketatar sistemi kullanıyor’ iddiası

04.10.2020 00:24

Erivan’dan yapılan açıklamada, Azerbaycan ordusunun resmi olarak tanınmayan Dağlık Karabağ’da sivil halka karşı İsrail yapımı LAR-160 çok namlulu roketatar sistemleri kullandığı ileri sürüldü.

Ermenistan’dan ‘Bakü,İsrail yapımı roketatar sistemi kullanıyor’ iddiası

Ermenistan Savunma Bakanlığı Temsilcisi Artsrun Ovannisyan, Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin Karabağ'ın sivil nüfusunu İsrail yapımı LAR-160 çok namlulu roketatar sistemlerinden misket bombaları ile bombaladığını iddia etti.

Ovannisyan, kullanıldığı iddia ettiği cephane elementlerinin fotoğraflarını Facebook hesabından paylaşarak, “Azerbaycan, sivilleri LAR-160 çok namlulu roketatar sistemlerinden misket bombaları ile bombalıyor” ifadelerini kullandı.Karabağ'da Ermeni güçler ve Azerbaycan arasındaki gerilim, geçen hafta sonu bir kez daha tırmanmıştı.

Ermenistan da Azerbaycan da çatışmaları başlatanın karşı taraf olduğunu savunuyor. Çatışmalar nedeniyle olağanüstü hal ve seferberlik ilan eden her iki tarafın da kayıpları olduğu biliniyor.

Erivan ile Bakü, hukuken Azerbaycan’ın fiilense Ermeni güçlerin kontrolünde olan Dağlık Karabağ bölgesi nedeniyle on yıllardır anlaşmazlık içinde.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto