Youtube Canlı Yayın


Antalyalılar sitelerin bahçesini karnaval alanına çevirdi

19.05.2020 22:10

Antalya son dakika haberine göre; Muratpaşa ilçesinde site sakinleri, 19 Mayıs’ı bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nı okuyarak kutladı. Günün anlam ve önemine ilişkin marşların söylendiği kutlamada, meşaleler yakılıp konfetiler patlatıldı.

Antalyalılar sitelerin bahçesini karnaval alanına çevirdi

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101. yıl dönümü dolayısıyla Muratpaşa ilçesine bağlı Güzolaba Mahallesi’ndeki Yuvamkent Sitesi bahçesinde kutlama yapıldı. Saat 21.00'i gösterdiğinde ellerinde Türk bayrakları ve ay yıldızlı tişörtleriyle bahçeye inen site sakinleri, saygı duruşunun ardından hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudu. Marş okunmasından sonra meşalelerin yakıldığı kutlamada, günün anlam ve önemine ilişkin marşlar da çalındı. Bazı vatandaşlar eğlenceli anları kameraya çekerek sosyal medya hesaplarından paylaşırken, bazıları ise evlerinin ışıklarını kapatıp açarak kutlamaya destek verdi. Bazıları ise balkonlarından Türk bayrakları salladı. Kutlamaya yerleşik yaşayan Rus vatandaşları da katıldı. Sosyal mesafe kuralına uygun şekilde kutlama sona erdi.

Etkinliği düzenleyen Orhan Ünsü, “101. yılda 19 Mayıs’ı coşkuyla yaşıyoruz. Site olarak bu etkinliği ebedi olarak yaşatmak istedik. Vatandaşlarımız sosyal mesafeli şekilde kutlamaya çalıştık. Bu vatanı Atatürk bize emanet etti. İlelebet bu emaneti koruyacağız” dedi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Tahtakale spot

Corendon

Adin Hotel erken rezervasyon

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto