banner302

banner265

banner228
15 Ekim 2020 Perşembe 10:22
Rektör Özlenen Özkan'ın danışmanları belli oldu

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan'ın sektörlerinde önde gelen isimlerden oluşan fahri danışmanlar kadrosu belli oldu.

Akdeniz Üniversitesi tarihinde ilk kez bu kadar geniş kapsamlı bir fahri danışmanlar kadrosu oluşturulurken ilk buluşma üniversite çatısı altında gerçekleştirildi. Bilimden teknolojiye, tarımdan turizm ve sanayiye birçok ismin katıldığı toplantıda üniversite şehir bütünleşmesine yönelik projeler ele alındı.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan başkanlığında Sosyal Tesislerde gerçekleştirilen toplantıya Antalya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Bayezid, Yörükoğlu Süt ve Ürünleri San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Cihan Bulut,Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muharrem Certel, Sherwood Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ali Ceylan, Delphin Otelleri Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Cömertoğlu,  Erüst Tarım Genel Müdürü Mustafa Erüst, Antalya Kent Konseyi Başkanı Sema Nur Kurt, Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Küçükçetin, Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Feramuz Özdemir, Memorial Antalya Hastanesi Tıbbi Onkoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Özdoğan, Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk, Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla Ramazanoğlu, Adopen Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sak, Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gültekin Süleymanlar, Güvenlik Danışmanı Cemil Tonbul, Sunis Group Yönetim Kurulu Üyesi Nihar Ünal, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Turhan, Prof. Dr. Gülbin Arıcı, Prof. Dr. Cengiz Toker, Genel Sekreter Ali Evren İmre katıldı.

"Üniversitemiz ile birlikte şehrimiz de yükselişe geçecektir"

Üniversitenin öncelikli olarak kentle bütünleşmesi gerektiğini, bu amaçla düzenlenen toplantıya katılımdan duyduğu memnuniyetini dile getiren Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Bugün sektörün önde gelen, vizyoner temsilcileriyle, üniversitemizin alanında uzman kıymetli hocalarıyla üniversitemizi ve şehrimizi buluşturma amacıyla toplandık. Üniversitelerin bulundukları bölgeye şehre ekonomik, sosyal, kültürel, eğitim, bilim, sağlık, sanat olmak üzere her açıdan katkı sağlaması ve şehri kalkındırması gerekmektedir. Antalya çok güzel bir şehir, Akdeniz Üniversitesi çok düzeyli bir  kurum. Bu kurumu sizlerin desteği ile daha ileri noktalara taşımak istiyoruz. Üniversite ve şehir bütünleşmesini istediğimiz seviyeye taşıdığımız zaman da üniversitemiz ile birlikte şehrimiz de yükselişe geçecektir” diye konuştu. 

"Antalya ile buluşmamız gerekiyor"

Rektör Özkan, “Üniversite şehir bütünleşmesinde sizlerden gelen dönüşlerle de bazı eksikler olduğunu gördük. Antalya ile buluşmamız gerekiyor. Üniversite olarak aklın ve bilimin ışığında şehre önderlik yapmanın gerekliliğine inanıyoruz. Şehrimizdeki sorunları masaya yatırıp hep birlikte çözümler ortaya koymamız gerekiyor. Biz bu düşünceyle yola çıktık. Hep beraber Antalya’nın vizyonuna bir şeyler katarak şehrimizi dünyadaki marka şehirler arasına taşıyabileceğimize inanıyorum. Güzel bir takım olduğumuz düşünüyorum.İnşallah hep birlikte hem Antalya’ya hem Akdeniz Üniversitesi’ne değer katarak sesimizi hem Türkiye’de hem de dünyada duyururuz.” ifadelerini kullandı.

"Biz tohumu ektik, sulamaya başlayacağız"

Rektör Özkan, “Göreve başladığımız bu iki ayda başta Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) olmak üzere bazı kurumlarla ilk projelerimizin adımını attık. Deyim yerindeyse biz tohumu ektik, sulamaya başlayacağız. Bu tohumlar çabalarımızla fidan olacak,kök salacakve büyük bir çınar oluşacak. Her alanda bu şekilde bizler sistemi oluşturup yerleştirip bundan sonrası için artık kendi kendine yeten seviyeye getirmek istiyoruz. Tarımda, turizmde,sağlık turizminde, aşı geliştirme çalışmaları gibi ilk etapta planladığımız büyük projeler var. Bu projelerimize başladık. Katkılarınızı bekliyorum,katkılarınız bizler için çok kıymetli” şeklinde konuştu. 

Sektör temsilcilerinden tam destek 

Farklı sektör temsilcilerini bir araya getiren toplantının üniversite şehir buluşması adına çok önemli bir adım olduğunu ifade eden katılımcılar böyle bir toplantının düzenlenmesinden dolayı memnuniyetlerini dile getirdi. Toplantıda tüm katılımcılar kendi sektör ve faaliyet alanlarını tanıtarak kendi alanlarında Akdeniz Üniversitesi’ne katkı sağlamaktan memnuniyet duyacaklarını ifade ettiler. Toplantı sonunda üniversite ile şehir bağının daha da güçlenmesi ve ortaklaşa yapılacak projelerin artması için her türlü desteği vermeye hazır oldukları konusunda görüş birliğine varıldı. 
                
Toplantının çok verimli geçtiğini belirten Rektör Özkan, fahri danışmanlar kadrosu ile belli aralıklarla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunacaklarını kaydetti. 

İşte Rektör Özkan'ın fahri danışman listesi: 

Adı Soyadı

Danışmanlık Alanı

Antalya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar

Sanayi ve Ticaret

Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Bayezid

Bilim

Yörükoğlu Süt ve Ürünleri San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Cihan Bulut

Sanayi ve Ticaret

Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muharrem Certel

Gıda

SherwoodHotels Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ali Ceylan

Turizm

Delphin Otelleri Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Cömertoğlu

Turizm

Erüst Tarım Genel Müdürü Mustafa Erüst

Tarım

Antalya Kent Konseyi Başkanı Sema Nur Kurt

Sivil Toplum

Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Küçükçetin

Gıda

Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Feramuz Özdemir

Gıda

Memorial Antalya Hastanesi Tıbbi Onkoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Özdoğan

Bilim

Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk

Turizm

Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla Ramazanoğlu

Bilim

Adopen Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sak

Sanayi ve Ticaret

Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gültekin Süleymanlar

Bilim

SunisGroup Yönetim Kurulu Üyesi Nihar Ünal

Turizm

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni

Medya-İletişim


 

MYGazete Haber Merkezi

Bilge Ateş
Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden başarıyla mezun oldu. Antalya Gazeteciler Cemiyeti Genç İletişimcileri Özendirme Yarışmasında birincilik aldı.
banner32
Son Güncelleme: 15.10.2020 15:41
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner343

banner324

banner174

banner242