banner154

banner228
15 Ağustos 2019 Perşembe 14:05
Burdur ve Isparta'daki üniversitelere nasıl kayıt yapılır?

Üniversite kayıtları 19 Ağustos ve 23 Ağustos tarihlerinde yapılacak. 

MYGazete Antalya'daki üniversitelere kayıt yaptıracak öğrenciler için yaptığı rehber niteliğindeki araştırmadan sonra şimdi de Burdur ve Isparta'daki üniversiteleri tercih eden öğrenciler için bir rehber hazırladı.

'Antalya'daki üniversitelere nasıl kayıt yapılır?' haberine buradan ulaşabilirsiniz : Antalya'daki üniversiteler için kayıt ile ilgili tüm ayrıntılar

1. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 

Elektronik Kayıt yapmayı tercih eden öğrenciler, PTT Şubelerinden edinecekleri e-devlet şifresi ile 16 - 21 Ağustos 2019 tarihleri arasında https://turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bölümünden ‘Üniversite E-Kayıt’ seçeneğini tıklayarak elektronik kayıt işlemlerini yapabilirler.

Kesin kayıt işlemini elektronik kayıt olarak tercih eden öğrencilerin, kendilerinden istenen belgeleri 16 Eylül 2019 tarihine kadar birim öğrenci işleri bürosuna teslim etmeleri gerekmektedir.

Elektronik kaydı tercih etmeyen veya zorunlu nedenlerle elektronik kaydı yapılmayan öğrenciler, ÖSYM tarafından yerleştirildiği Üniversitemizin ilgili fakülte / yüksekokul / meslek yüksekokuluna 19 – 23 Ağustos 2019 tarihleri arasında (mesai saatleri içerisinde) şahsen başvurarak kayıtlarını yaptırmak zorundadır. Ancak belgelenebilir mazereti olan aday kaydını, kanuni temsilcisi veya tayin edeceği vekili aracılığı ile yaptırabilir.

Kayıt tarihi itibariyle ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek öğrenciler ile, Kayıt tarihi itibariyle aynı anda örgün iki ön lisans veyaiki lisans programına kayıt hakkı kazanan öğrenciler, ÖSYM tarafından yerleştirildiği ilgili fakülte/ yüksekokul / meslek yüksekokuluna 19 – 23 Ağustos 2019 tarihleri arasında şahsen başvurarak geçici kayıtlarını yaptırmak zorundadırlar. 

Kayıt için zorunlu belgeler ise şunlar:

 Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi

 6 adet 4,5 x 6 (cm) ebadında fotoğraf, (Fotoğraflar son altı ay içinde, önden, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır.)

 Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge,

 YKS ile bir yükseköğretim programına yerleşen yükümlülerin askerlik durumları, üniversiteler tarafından http://kamu.turkiye.gov.tr internet adresinden görülebilecektir.

Şayet adayların askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine yönlendirilerek ve tecil belgelerini beyan etmeleri sağlanacaktır.

 Sağlık Bilimleri Fakültesi, Bucak Sağlık Yüksekokulu ve Altınyayla Mehmet TuğrulMeslek Yüksekokulu’na kayıt yaptıracak adaylar (Hemşirelik, Acil Yardım Afet Yönetimi Programlarına (I. ve II. Öğretim) ve İlk ve Acil Yardım Programlarında (I. ve II. Öğretim))

Ayrıntılı bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz: Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi  Yeni Kayıt Klavuzu

2. Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi 

Dileyen adaylar bulundukları yerde e-Devlet üzerinden e-kayıt yaptırabilirler.
 

Dileyen adaylar ise kayıt hakkı kazandıkları birime şahsen başvurarak yüz yüze kayıt yaptırabilirler.

Elektornik kayıt için; e-Devlet resmi adresi olan https://www.turkiye.gov.tr/ adresine giriş yaparak e-Hizmetler bölümü altında yer alan ‘Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı' başlığı altındaki bölümde Üniversite E-Kayıt seçeneğini seçerek karşınıza gelen ekran üzerindeki adımlar geçilerek e-kayıt işlemini gerçekleştirilebilirsiniz.

e-Devlet üzerinden elektronik kayıtlar 16-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Yüz yüze kayıtlar 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında YKS Yerleştirme belgesinde belirtilen tarih ve yerde şahsen veya noter vekâleti ile yapılacaktır.

Kayıt için gerekli belgeler: 

1) Öğrenciye ait öğrenim ücretlerinin yatırıldığını gösteren banka dekontu, (Öğrenim ücretlerini bulunduğunuz yerdeki herhangi bir Halk Bankası veya Ziraat Bankası şubesine ya da Isparta ilindeki Halk Bankası ve Ziraat Bankası şubelerine 16-

23 Ağustos 2019 tarihleri arasında Öğrenci Numaranızı banka görevlisine bildirmek suretiyle yatırabilirsiniz). (Yeni Kayıt Yaptıracak 1.Öğretim Öğrencileri Ücret Ödemeyecektir.)

Öğrenim ücreti yatırılırken kurumsal tahsilât sistemi kullanılacağından dolayı Yurtiçindeki Tüm Şubelerden havale masrafı talep edilmeyecektir.

Halk bankası bankamatiklerinden ödeme: 

Giriş-->Kurum Ödemeleri-->Harç-->Ödeme Yapacağınız Kurumun Bağlı Bulunduğu İl Plaka Kodu (:32 yazılacak)--->SDÜ--->Öğrenci No girerek Öğrenim Ücretinizi yatırabilirsiniz.


2) Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Isparta Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun tüm programlarına, Atayalvaç Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Fizyoterapi Programına kayıt yaptıracak öğrencilerin tam teşekküllü resmi bir hastaneden, eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını belgeleyen heyet raporu almaları gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz: Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Yeni Kayıt Klavuzu

MYGazete.com Özel

banner32
Son Güncelleme: 15.08.2019 14:58
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner157

banner174

banner242

banner241