Nazif Cemhan ŞEN/ÇANAKKALE, (DHA)-ÇANAKKALE'nin Ezine ilçesinde çıkan anız yangını, tarım arazisi ile ormana da sıçradı. Alevlere havadan ve karadan müdahale ediliyor.

Atatürk'ü duygulandıran o destan, Çanakkale Savaşları sırasında tüm cephelerde okutulmuş Atatürk'ü duygulandıran o destan, Çanakkale Savaşları sırasında tüm cephelerde okutulmuş

Çamlıca köyü Yangın Gözetleme Kulesi'nden, saat 14.00 sıralarında Çıplak köyü TİGEM mevkisindeki bir tarladan duman yükseldiği bildirildi. Bunun üzerine İntepe (Troya Milli Parkı) İşletme Şefliği ekipleri, bölgeye yönlendirildi. Orman ekipleri, 5 dakika içinde alevlere müdahalede bulundu. Alevlerin bir anızdan başlayarak rüzgarın da etkisiyle yayılma gösterdiği belirlendi. Büyüyen alevler Çanakkale-İzmir kara yolunu aşıp, Gökçalı köyündeki bir tarım arazisi ve ormana sıçradı. Bölgeye takviye olarak Dardanos mevkisinde konuşlu 2 yangın söndürme helikopteri ile Çanakkale ve Balıkesir'in Edremit ilçesinde konuşlu toplam 6 uçak, 8 hizmet aracı, 1 treyler, 5 itfaiye aracı, 192 personel ve su tankerleri sevk edildi. Alevlere havadan ve karadan müdahale sürüyor. (DHA)

Kaynak: dha