ANKARA, (DHA)- ÇEVRE, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, ÇEVREFEST alanını ziyaret ederek vatandaşlara fidan dağıttı.

Bakan Özhaseki, Çevre Haftası kapsamında Başkent Millet Bahçesi’nde düzenlenen ÇEVREFEST'in 2'nci gününde stantları ziyaret etti. Özhaseki, ÇEVREFEST'e gelen vatandaşlara fidan dağıttı. Vatandaşların gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyetini dile getiren Özhaseki, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi saygıdeğer Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde başlatılan Sıfır Atık Projesi'ni uygulayan belediyeler, çevreyle ilgili faaliyet gösteren özel firmalar burada. Ailelerimiz çocuklarıyla birlikte geliyorlar, bilgilendiriliyorlar. Vatandaşlarımıza fidanlar, kitaplar dağıtıyoruz. Ama asıl gayemiz, iklim değişikliğinin getirdiği belalara karşı herkesi dikkatli kılabilmek. Çevre farkındalığı oluşturmak için çalışıyoruz" dedi.

'100 BİNLERCE İNSANA ULAŞMIŞ OLACAĞIZ'

MSB: Son bir haftada 30 terörist etkisiz hale getirildi MSB: Son bir haftada 30 terörist etkisiz hale getirildi

Özhaseki, çevre bilincini arttırmak için gayret içerisinde olduklarını söyleyerek "100 binlerce insana Çevre Haftası vesilesiyle ulaşmış olacağız. ÇEVREFEST, 9 Haziran'a kadar devam edecek. Vatandaşların gösterdiği yoğun ilginin de farkındayız. Dünyada dışarıya salınan karbon gazları daha sonra atmosferde ısıya sebebiyet veriyor ve bizim günlük yaşamımızı etkileyecek kadar her tarafta bir tehdit olarak karşımıza çıkıyor. Biz ne zaman ki çocuklarımızı eğitirsek, dengeyi bozmama adına bir çaba içerisine girmelerini öğretebilirsek, onlara bu bilinci verirsek onlar da kurtarılmış bir nesil olarak önlerine bakarlar" diye konuştu.

Türkiye'nin inanç değerlerimizde 'emanet' kavramı olduğunu belirten Bakan Özhaseki, "Çevre bize emanet. Biz de o emanete gözümüz gibi bakacağız. Onun içindir ki emanete kimse leke düşürmesin, diye bir gayretin içerisindeyiz" dedi. (DHA)

Kaynak: dha