TOPRAĞA VERİLDİ 

Ankara'da Sağanaktan korunmak için sığındığı otobüs durağında, üzerine 10 metrelik reklam panosunun devrilmesi sonucu ölen Ayşe Yavuz'un cenazesi, ailesi tarafından memleketi Ayaş'ın Sinanlı Mahallesi'ne getirildi. İmamı Azam Camisi'nde ikindi vakti düzenlenen cenazeye, Ayşe Yavuz'un ailesi ve yakınlarının yanı sıra; BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Ayaş Kaymakamı Muharrem Eligül, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Ayaş Belediye Başkanı İzzet Demircioğlu, Ayaş Emniyet Müdürü Murat Sapmaz katıldı. Kılınan cenaze namazının ardından Yavuz'un cansız bedeni gözyaşları arasında toprağa verildi. 

'SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ'

Ayşe Yavuz'un BBP Genel Başkanı Destici'nin eşinin yeğeni olduğu öğrenildi. Başka bir nedenle eşinin halasının da vefat ettiğini belirten Destici, öğlen onun cenazesinin ardından akrabası olan Ayşe Yavuz'un cenazesine katıldığını söyledi. Destici, "Tabii olayın oluş şeklini, tamam bir rüzgar olmuş, yağmur olmuş ama neden bu kadar çabuk devrilecek, yıkılacak ya da bir insanın ölümüne sebep olacak noktaya nasıl gelinmiş? Bunların hepsini elbette ki savcılık da soruşturuyor. Avukatlarımız, özellikle buralı olan Zahit Ayhan kardeşimiz, Genel Başkan Yardımcımız Ayaşlı. Partimizin de avukatlarından. O da diğer arkadaşlarımızla birlikte zaten kendi avukat bürosu da Sincan'da. Bu hadiseyi olay anından itibaren takip ediyor. Sonuna kadar da bu hadisenin takipçisi olacağız. Varsa bir ihmal, hata, kusur bunu hukuk içerisinde ortaya çıkaracağız" diye konuştu. (DHA) 

Bakan Güler, Mali Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Samake ile görüştü Bakan Güler, Mali Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Samake ile görüştü

Umutcan ÖREN- Mikail KARAMAN/ ANKARA, (DHA)

Kaynak: dha