Yeşil Yatırım Holding’den yeni inşaat teknolojisine ilişkin KAP açıklaması Yeşil Yatırım Holding’den yeni inşaat teknolojisine ilişkin KAP açıklaması

İSTANBUL,(DHA) - Transformatör ve anahtarlama ürünleri üretiminde sektöründe hizmet veren Astor Enerji A.Ş. 2023 yılı Eylül ayında imzaladığı sözleşme ile adım attığı Sırbistan'a ilk güç transformatörlerinin ihracatını gerçekleştirdi. Güç transformatörlerinin Sırbistan'da rüzgar enerji santrallerinde kullanılacağı bildirildi. İhracatın, iki ülkenin ekonomik ve ticari ilişkilerini uluslararası seviyede güçlendirmesi hedefleniyor.

Astor Enerji'nin güç trafoları alanında iş birliği yaptığı ülkeler arasına Sırbistan da katıldı. Daha önce İspanya, Irak, Fas, Almanya ve Türkmenistan'la da imzaladığı sözleşmelerle uluslararası iş birlikleri yapan şirket, Sırbistan'a ilk güç transformatörü ihracatı yaptı.

“SIRBİSTAN'A İLK GÜÇ TRAFOSU SEVKİYATININ GURURUNU YAŞIYORUZ"

Sırbistan'a yapılan ihracata ilişkin değerlendirme yapan Astor Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Geçgel, "Transformatör ve anahtarlama ürünleri üretiminde sektörün lider firması olarak, uluslararası işbirliklerimizi geliştirmeye ve güçlendirmeye kararlıyız. Geçtiğimiz yıl Sırbistan pazarına yaptığımız anlaşma ile adım attık ve bu yıl, Sırbistan'a ilk güç trafolarımızın sevkiyatını gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Sırbistan enerji altyapısının güçlenmesine katkı sağlayacak bu iş birliği, uluslararası ekonomik ve ticari ilişkilerimizin de güçlendirilmesine önemli katkılar sağlayacaktır" dedi.

Kaynak: dha