Konyaaltı Kaymakamlığı koordinesinde İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından sosyal medya hesapları üzerinden tespit edilen ve haklarında Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulan, insan sağlığını olumsuz etkileyebilecek ve sadece uzman hekimler tarafından yapılabilecek tıbbi işlemleri yetkisiz, kayıt dışı ve izinsiz biçimde uygulayan işletmelere ve evlere baskınlar sürdürüldü.

Son olarak Altınkum Mahallesi'nde bulunan güzellik merkezine baskın yapan İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kapıyı uzun süre çalmalarına rağmen kimsenin cevap vermemesi üzerine çilingir eşliğinde içeri girdi. İçerideki bir kadın ise "Neden içeri çilingirle girdiniz kapıyı çalsaydınız açardım" demesi üzerine ekipler uzun süre kapıyı çaldıklarını ancak açan olmadığını belirterek, arama yaptı. Aramalarda güzellik merkezinin iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatının olmadığı tespit edildi. Ekipler ayrıca Kuşkavağı Mahallesi'nde de bir güzellik merkezine baskın yaptı ve baskınların aralıksız olarak devam edeceği belirtildi. Yapılan aramalarda kullanılmış 47 dolgu ürünü, 2 enjektör bulunurken, 2 dolgu cihazına da el konuldu.

Bayramda 10 milyon kişiden 100 milyar TL'lik turizm ekonomisi Bayramda 10 milyon kişiden 100 milyar TL'lik turizm ekonomisi

(DHA)

Editör: HABER MERKEZİ