Antalya Büyükşehir Belediyesi, yaz sezonuyla birlikte Antalya'yı ziyaret eden yerli ve yabancı ziyaretçilerin huzurlu bir şekilde tatillerini geçirebilmeleri amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Güzel yaşam için 'hedef ülke' Türkiye'de, 20 yılda 2,6 milyon düzensiz göçmen yakalandı Güzel yaşam için 'hedef ülke' Türkiye'de, 20 yılda 2,6 milyon düzensiz göçmen yakalandı

Saheparfum2

Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, özellikle turistlerin yoğun alışveriş yaptığı noktalarda denetimlerini sıklaştırdı.

Saheparfum2-1

Zabıta ekipleri özellikle halk sağlığını tehdit edebilecek, merdiven altı üretilen sahte parfüm satan kişilere yönelik yaptığı denetimlerde binlerce sahte parfüm ele geçirdi. Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri ele geçirilen 5 bin 807 şişe sahte parfüme el koydu.

Saheparfum1

DENETİMLER SÜRECEK

5 bin 807 şişe sahte parfüm Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerince sergilenerek, daha sonra imha edilmek üzere geri dönüşüme gönderildi. Sahte parfümler dozer ile ezilerek, imha edildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıtası yetkilileri, ünlü parfüm markalarının isimleri kullanılarak satışı yapılan sahte parfümlerin deri hastalıkları ve alerjik reaksiyonlara sebep olabileceğini belirterek, 7/24 Antalya'nın sağlığı için denetimlerin süreceğini bildirdi.

Kaynak: DHA