banner302

banner265

banner292
banner228
01 Nisan 2020 Çarşamba 23:48
Menderes Türel'den Muhittin Böcek'e Konyaaltı Sahili davasına ilişkin cevap gecikmedi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Konyaaltı Sahil Projesi İşletme İhalesini 20 Ocak 2020’de tek taraflı olarak iptal etmişti. Alkoçlar Seyahat Turizm ve Otelcilik A.Ş. ile Senatalya Turizm Seyahat Acentası Dış. Tic. Ltd. Şti. iş ortaklığı (ALSE) ise konuyu mahkemeye taşımış, İdare Mahkeme, başvuru üzerine yaptığı inceleme sonunda 31 Ocak 2020’de yürütmeyi durdurma kararı vermişti. Bugün Twitter üzerinden bir açıklama yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, " Alkoçlar bize açtığı davayı kaybetmiştir" dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek: "Mahkeme de ranta dur demiştir"

Başkanı Böcek, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Sevgili hemşehrilerim, 26 yıllık siyasi hayatım boyunca sizleri hiç yanıltmadım. Sizlerin hakkını kimseye yedirmedim. Ranta kurban edilen Konyaaltı Sahil davası sonuçlanmıştır. Alkoçlar bize açtığı davayı kaybetmiştir. Mahkeme de ranta dur demiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."   

Menderes Türel'den cevap gecikmedi

Antalya Büyükşehir önceki dönem belediye başkanı Menderes Türel bu tweetten sonra yine sosyal medya üzerinden Böcek’e cevap verdi. 

Türel " Bu millet can derdine düşmüşken, belediyenin, “İhtiyacı olan vatandaşın yanında nasıl olurum“ diye düşünmesi gerekirken, Danıştay’a itiraz yolu açık bir kararı, kesin hükümmüş gibi sunarak, halkımızı bu zor günlerinde kandırmaya çalışmanın karşılığı sadece ve sadece “Yazıklar olsun” demekten ibarettir. Daha önce aynı konuda Büyükşehir aleyhine verilen yürütmeyi durdurma kararını “Nihai karar değildir“  diye yorumlayan Sn. Böcek’in kesinleşmemiş bir kararı, millet can derdine düşmüşken gündeme getirmesine söyleyecek söz bulamıyorum’ dedi. 

Menderes Türel

Türel ayrıca sosyal medya paylaşımının altına bir dipnot düştü, dipnotta şunları yazdı:

"İdare Mahkemesi saat 14.00’da duruşmalı kararı sonuçlandırıyor. Saat 17.00’de 14 sayfalık gerekçeli kararı açıklıyor. Ne zaman karar aldınız da, ne zaman bu 14 sayfalık gerekçeli kararı yazdınız. Mahkemenin hızı gerçekten takdire şayan !"

İçişleri Bakanlığı'nın incele sonrası kararı

Öte yandan Konyaaltı Sahil Projesi ile ilgili olarak İç İşleri bakanlığı mülkiye teftiş kurulu başkanlığı yaptığı incelemede bu projede herhangi bir kamu zararının olmadığını belirtti.  İşte İçişleri Bakanlığının yaptığı inceleme sonrasında verilen kararın tam metni. 


TC
İÇİŞLERİ BAKANLĞI

Karar No: Mül.Tf.Ku.Bşk.2020/56
Karar Tarihi: 4 Mart 2020 

 Bilirkişi Raporlarında belirtilen tespitlerinden dolayı iddia konusu eylem ile doğrudan bağlantılı olarak nesnel ölçülere uygun bir şekilde saptanmış herhangi bir eylemle kamunun zarara uğratıldığından söz edilmesine imkan bulunmadığı,

Sonuç olarak isnat edilen eylemde; 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun maddesinde yer alan, “Kişilerin mağduriyeti, kamunun zararına neden olunması veya kişilere haksız menfaat sağlanması” ögelerinden hiçbirinin gerçeklemediği ve eylemi suç olarak niteleyecek savunmaların yeterli ve geçerli olduğu

ANLAŞILDIĞINDAN;

Eski Antalya Büyükşehir Belediyesi Encümen Başkanı Ruhi BEŞİKTAŞ, Eski Genel Sekreter Birol EKİCİ, Eski Genel Sekreter Yardımcıları; BedrullahERÇİN, VE Ahmet DURU (CİLAVDAROĞLU), Encümen Üyeleri; Mesut KOCAGÖZ, Enver APUKTAN ve İsmail AFŞAR, Hukuk Müşavir Vekili İbrahim KURT, Eski Emlak ve İstimlak Daire Başkanı Mevlüt ÖZDEMİR, Mali Hizmetler Daire Başkanı Selahattin ARTUN, Zabıta daire Başkanı Muharrem KAVURKACI, Emlak Şube Müdürü Osman YILMAZ ve Emlak Şube Müdürlüğü, Personelleri; Mehmet BICIOĞLU ile Hüseyin YILMAZ hakkında

“SORUŞTURMA İZNİ VERİLMEMESİNE”;
4483 sayılı memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanu’nun 6’ncı maddesi hükmü uyarınca, tebliğ tarihinden itibaren 10 gün içinde Danıştay Birinci Dairesine itiraz yolu açık olmak üzere 04/03/2020 tarihinde Karar verildi. 

                            SÜLEYMAN SOYLU
                                BAKAN

MYGazete Haber Merkezi

Okan Dilek
Bazı yaygın ve yerel televizyonlarda programcı, yönetici olarak görev yaptı. Yine yaygın ve yerel bazı radyolarda Sabah Haberleri, Sanat Programları ve Haber Müdürlüğü yaptı. Profesyonel olarak Tiyatro’nun her kademesinde görev aldı. Basın Danışmanlığı, Dergi ve Gazete yayıncılığı görevlerinde bulundu. Antalya Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Spor Yazarları Derneği ve Türkiye Foto Muhabirleri Derneği üyesidir.
banner32
Son Güncelleme: 02.04.2020 00:18
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner324

banner174

banner242

banner335