banner302


banner292
banner228
03 Nisan 2019 Çarşamba 10:56
Böcek seçim süresince bunları vaat etti!

31 Mart yerel seçimlerinde Türkiye sandık başına gitti.

Antalya'daki kesin olmayan seçim sonuçlarına göre Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarışan Millet İttifakı'nın CHP'li adayı Muhittin Böcek, Antalya'nın yeni Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. 

Antalya, 714.301 oyla ve %50,62 oy oranıyla başkan seçilen Muhittin Böcek'in adaylığı sırasında vaadettiği projeleri konuşmaya başladı.  

İşte Muhittin Böcek'in 6 ana başlık altında 77 proje vaadi: 
 
Ulaşım Projeleri 

19 İlçeyi kapsayan Ulaşım Ana Planı’nı ve İmar Planı’nı yapılacak. Ulaşım Ana Planı’na göre Konyaaltı-Kundu, EXPO-Kundu, Kundu-Belek hattında raylı sistem yapılacak.

Lara’ya kruvaziyer, Boğaçayı’na marina yapmak yerine mevcut liman büyütülecek. Lara Kent Parkı ve Lara sahili tüm halka kazandırılacak. 100. Yıl Bulvarı’nın Antalyaspor kavşağı ve Falez kavşağı arasındaki alan kültür sanat etkinliklerinin yapılacağı bir mekan olacak.

Antalya’nın afet toplanma merkezi kurulacak. Trafik kaynaklı sorunlar Akıllı Ulaşım Sistemleri kullanarak çözülecek. Antalya’nın Otopark sorunu kalmayacak. Kırcami planı ve altyapısı öncelik olacak.

Akıllı Kent Antalya projesi hayata geçecek. Müzeler Adası kurulacak. Gazipaşa’dan Kaş’a kadar 24 saat ışı ışıl bir Antalya olacak. Kırsal bölgelerin imar planlarını tamamlanarak, sosyal hayat geliştirilecek. Afetlerde vatandaşın yardımına koşulacak.

Kent Müzesi alanı yeniden kurularak kent hayatına kazandırılacak. Antalyaspor ve Alanyaspor’a yaz kampı tesisleri yapılacak. Engelli vatandaşlarımıza ulaşımda engel olmayacak.

Kent mobilyaları, heykeller ve oturma alanları estetik hale getirilecek.

Tüm ilçelerde yaya ve bisiklet yolları tamamlanacak. Turizm çalışanlarına ring hattı kurulacak.
 

İstihdam yaratacak ve hayatı ucuzlatacak projeler
 

Halk su ile suya harcanan para azalacak. Su’dan elde edilen gelirin bir bölümünü kentimizin takımı Antalyaspor’a aktarılacak.

Halk Mama ile çiftçiden alınacak taze meyve ve sebzeler bir kavanoza konulacak ve Antalyalıya ulaştırılacak. Halk süt ile üreticiden alınacak süt ekonomik fiyatlarla çözülecek.

Antalyalı besicinin hayvanı ilk elden alınacak, ANET tesislerinde hijyenik ortamda Antalyalılara ulaştırılacak.  Halk yem projesi ile çiftçi kaliteli ve ekonomik yemle tanışacak.

Üniversite öğrencilerinin evinden alınan suyun ilk 5 metreküpünü belediye ödeyecek. Hem okuyup hem çalışmak isteyen öğrencilere istihdam sağlanacak.

Kadın destek merkezleri kurarak, kadınların ürettikleri halkla buluşturulacak.

Kıyı şeridindeki her ilçeye su ürünleri halleri, balık pazarları ve çekek yerleri oluşturulacak.

Tüm ilçelerde ekonomik kreşler açılacak.
 

Turizm ve çevre
 

Balbey, Haşim İşçan ve Kaleiçi Dönüşüm Projesi vatandaş işbirliği ile yapılarak Kale Kapısı canlanacak. İlçelerin arıtma tesisi problemi çözülerek, kaybedilen Mavi Bayrakları yeniden kazanılacak. Kültür ve inanç turizmi geliştirilecek.

Antalya’da kış turizmini canlandırmak adına Tahtalı Dağı ve Saklıkent Bölgelerine günübirlik tesisler kurulacak. Antalya’nın belirli bölgelerine Antalya'ya özgü turunçgil, lavanta, likya lalesi, ful, Arap yasemini ve hanımeli gibi bitkiler dikilecek.

Antik yürüyüş yollarını bakımları yapılacak. Alanya Kalesi’ni UNESCO’nun kalıcı listesinde yer alması için gerekli çalışma yapılacak. Deniz süpürgesi ve deniz denetim tekneleriyle denizimiz tertemiz olacak.

Kaş-Kalkan Bölgesi’nde tıbbı şifa bahçesi kurulacak. Antik kentlerimize altyapı ve ulaşım imkanı sağlanacak. Tarihi ve turistik mekanlarımıza üstü açık otobüslerle turlar düzenlenecek. Her yeni doğan bebeğik için bir fidan dikilecek.
 

Tarım projeleri
 

Sera atıkları hem gübreye hem de biyogaza dönüşecek. Sera yatırımlarındaki sorunlar çözülecek. Tarımsal sulamada elektrik bedava olacak. Belediyenin tarım araç ve makine parkı zenginleştirilecek, çiftçilerin ihtiyaçları karşılanacak.

Kooperatif hizmet birimleri aracılığıyla ilaçlama, gübreleme ve bakımları uzmanlarla yapılacak. Belediye tarafından soğuk hava depoları yapılacak. Seralarda üretilen ihtiyaç fazlası ürünler için domates püresi ve konsantresi tesisi kurulacak.

Güneş enerjili kurutma tesisi kurulacak. Çiftçimize organik gübre, ücretsiz tohum ve meyve fidesi verilecek. Hal’de kurulacak standlar ile gece sıcak çorba ve çay ikram edilecek.

Antalya’nın yöresel ürünleri için Coğrafi işaretleme ile patentlenecek. Antalya balının markalaşması için üreticiye destek sağlanacak. Çiçek soğanı üretim ve depolama tesisi kurulacak.
 

Altın Portakal özüne dönecek

Altın Portakal Film Festivali’nde yeniden yerli ve yabancı filmler ayrı yarışacak ve festival özüne dönecek. Uluslararası Antalya Çağdaş Sanat Bineali düzenlenecek. Turizme katkı sağlaması amacıyla çeşitli festivaller düzenlenecek.

Antalyaspor Koleji kurulacak. Antalya’nın sakin ve güzel bir koyunda bilim yuvası kurulacak. Çocuk doğa kampları kurarak, yıl boyu eğitimler verilecek.

Genç girişimciler için Fikir Atölyesi oluşturulacak. Yerleşik yabancı ve turistler için kültür sanat etkinlikleri yapılacak.

Büyükşehir Belediyesi olarak e-Spor takımı kurulacak. Ata sporumuz yağlı güreşi desteklenecek. Amatör spora profesyonel destek sağlanacak.

Sosyal yardım projeleri
 

Zor durumdaki vatandaşlara belirli süre için, belediyenin imkanları dahilinde kira desteği verilecek. Belediyenin açacağı korumalı iş yerlerinde engel tanımayan kardeşlerimiz istihdam ettirilecek.

 İlk kez Konyaaltı’nda başlatılan Emekli Kahvesi tüm ilçelere yayılacak.

Engelli Rehabilitasyon Merkezi’nin yanında birbiri ile entegre halinde Engeli Yaşam Evi’nde, engelli vatandaşların her türlü ihtiyacını karşılayarak konaklayabilecekleri bir yaşam alanı oluşturulacak.

65 yaş ve üstü yurttaşlarımız için Yaşam Köyü oluşturulacak. Konyaaltı’nda model olan Yaşlı Kreşleri tüm ilçelerde yaygınlaştırılacak. Alzheimer ve Demans yakınlarına destek olunacak.

Konularında uzman psikolog ve psikiyatrların görev alacağı bir rehabilitasyon merkezi kurulacak. Sokak hayvanları için tam donanımlı hayvan barınakları, bazı ilçelerde hayvan mezarlıkları, her ilçeye eğitim ve oyun parkları yapılacak.

Kamu çalışanlarına sosyal tesis yaparak, muhtarlarımızın faturalarına destek olunacak.

 
Belediye çalışanları işten çıkarılmayacak 

Hiçbir belediye çalışanı siyasi görüşünden dolayı işten çıkarılmayacak. 
 

banner32
Son Güncelleme: 03.04.2019 12:16
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner343

banner324

banner174

banner242