ANKARA, (DHA)- Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Ulus Otel ve Sağlık-Sen Kızılay Otellerinden, Ankara’ya vaka getiren 112 çalışanları ücretsiz yararlanabiliyor.

Mart ayında Sağlık-Sen genel merkez yönetiminin aldığı kararla, sendikaya üye olsun veya olmasın Ankara'ya vaka getiren 112 çalışanları, Sağlık-Sen Ulus Otel’de ve Sağlık-Sen Kızılay Otel’de ücretsiz kalabiliyor. Kararın alındığı günden bu yana Sağlık-Sen Oteller, Ankara’ya vaka getiren 112 çalışanlarının evi oldu.

‘SAĞLIK-SEN’İN HİZMETLERİNİ TAKDİR EDİYORUZ’

Afyonkarahisar ve Mardin’den gelerek otelde konaklayan 112 ekipleri, duydukları memnuniyeti dile getirdi. 112 çalışanlarının Sağlık-Sen otellerini ücretsiz olarak kullanmasının büyük bir hizmet olduğunu söyleyen Mardin 112 çalışanı Ömer Beşer, Sağlık-Sen’in bu tarz yaptığı hizmetlerinden dolayı yetkililere teşekkür etti. Sağlık-Sen’e hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Afyonkarahisar 112 çalışanı Mücahit Doğan ise, Ankara’ya gece veya gündüz il dışı nakiller için geldiklerini ve uzun süreler beklemek zorunda kaldıklarını söyleyerek, “Bu sürelerde Sağlık-Sen otellerden ücretsiz yararlanabiliyoruz. Hem Ulus Otel’de hem de Kızılay Otel’de kaldım. Gece-gündüz bize hep kapılarını açtılar. Böylelikle nakillerde istirahat etme fırsatı yakaladık” dedi. (DHA)

Kaynak: dha