MEDYA

09.01.2017

Vali Karaloğlu, Gazeteciler Günü´nü kutladı

Vali Karaloğlu, Gazeteciler Günü´nü kutladı

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 10 Ocak Çalışan Gazetecileri Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Vali Münir Karaloğlu mesajında, 10 Ocak´ın basın çalışanlarının hak ve hürriyetlerini kazandıkları, söz konusu hak ve hürriyetlerin yasal olarak teminat altına alındığı günün yıl dönümü olduğunu belirtti.Basın çalışanlarının hak ve hürriyetinin 68 yıl önce 10 Ocak´ta güvence altına alındığını hatırlatan Vali Karaloğlu, "Şüphesiz ki, demokratik bir toplum için basın önemlidir. Haber ve görüşlerin yaygınlaştırılması ve kanaatlerin oluşturulması noktasında çok önemli bir konuma ve hayati bir göreve sahiptir. İşte bu hayati görevi, her an, her yerde ve büyük bir özveriyle görevinin başında olan basın çalışanlarımız yerine getirmektedir ve bu görevi hakkıyla yerine getirebilmek için de zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin emek vermektedirler" dedi.

15 TEMMUZ SÜRECİ

Basın çalışanlarımızın milli ve manevi değerlerden ödün vermeden gösterdikleri emek ve gayrete her daim şahit olduklarını vurgulayan Vali Karaloğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"15 Temmuz darbe ve işgal girişimi sırasında Türk basınının devletimize ve milletimize sundukları katkı bunun en açık göstergesidir. 15 Temmuz sürecinde demokrasiye sahip çıkan basınımız dik duruşu ve gayretiyle her türlü takdiri hak etmektedir. Şehrimizde darbecilerin ses çıkaramamasında, hiç şüphesiz basınımızın çok büyük rolü ve katkısı vardır. Katkılarından dolayı bütün basın çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Şehrimize ve ülkemize katkılarının aynı duyarlılıkla devam etmesini temenni ediyorum. Milletçe, zor bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde, kenetlendiğimiz 2023 hedeflerimize giden yolu aydınlatmaya devam edeceklerine gönülden inanıyorum. Bu duygularla, daha iyi çalışma koşul ve imkânına kavuşmaları temennisiyle, tüm basın çalışanlarının ´10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü´nü içtenlikle kutluyor, sağlık, huzur; başarı ve mutluluklar diliyorum."

 

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)