KÜLTÜR SANAT

08.01.2017

THM Korosu´ndan Yeni Yıl Konseri

THM Korosu´ndan Yeni Yıl Konseri

Konyaaltı Belediyesi´nin 60 kişiden oluşan Türk Halk Müziği (THM) Korosu, ´Yeni Yıl Konseri´yle yüzlerce kişiye unutulmaz müzik ziyafeti verdi.

Konyaaltı Belediyesi THM Korosu, ´Yeni Yıl Konseri´yle yüzlerce türkü severi Konyaaltı´nda buluşturdu. Yeni yılın ilk konseri için koro, birbirinden değerli 40 eseri Antalyalılar için seslendirdi. Konyaaltı Belediyesi Feslikan Salonu´nda, Ahmet Yiğit Aktı´nın şefliğinde sahne alan THM Korosu, ´Zalim felek´, ´Salina salina da suya gidersun´, ´Garip bir kuş gönlüm´, ´Ay doğar ayazlanır´, ´Huma Kuşu´, ´Türkiler bizi anlatır´ gibi birbirinden değerli eserleri seslendirdi.


Doktor, esnaf, öğretmen, güvenlik personeli, turizmci, müzisyen ve daha birçok farklı meslek grubundan oluşan 60 kişilik THM Korosu, yeni yılın ilk konserinde misafir sanatçı ağırladı. Sanatçı Celal Bay, ´Yol havası´, ´Giresun karşılaması´, ´Gemiciler kalkalum´ gibi çok sevilen türküleri seslendirdi.

 

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)