YEREL

11.01.2017

STK´lar terörü lanetledi

STK´lar terörü lanetledi

ANTALYA Gönüllü Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Güçbirliği Platformu üyeleri terörü ve terör örgütlerini lanetledi.

Antalya Gazeteciler Cemiyeti´nde düzenlenen basın toplantısına, STK Güçbirliği Platformu Yürütme Kurulu Üyeleri Toplumsal ve Ekonomik Araştırmalar Merkezi Derneği (TEAMDER) Başkanı Ali Yılmaz, Türkiye Trafik Kazaları Önleme Derneği Antalya Şubesi Başkanı Abdullah Gökmen, Türk Anneler Derneği Antalya Şubesi Başkanı İnci Savran, Konyalılar Derneği Başkan Yardımcısı Nihal Poyraz, Antalya Yetim ve Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği Vakfı´ndan (AYÇOV) Pınar Yakşi katıldı.

Platform adına açıklama yapan Ali Yılmaz, STK Güçbirliği Platformu´nun demokrasiye, insan haklarına, evrensel değerlere inandığını, Cumhuriyet ve onun kurucusu büyük önder Atatürk´e sadakatle bağlı, her düşünceye açık ve eşit mesafede hoşgörülü, barışçıl, adaletli bir yönetimin ısrarcısı ve takipçisi olduğunu söyledi.

TERÖRÜN HEDEFİ

Türkiye´ye yönelik kirli oyunlar oynandığını, küresel güçler ve yerli işbirlikçilerinin terör örgütlerini kullanarak ülkedeki birlik ve bütünlüğü bozmayı hedeflediğini kaydeden Yılmaz, "Ülkemizin farklı şehirlerinde bombalar patlatılıyor. Terör, ülkemizi yönetilemez hale getirmeyi amaçlıyor. Terör, bizleri yılgınlığa düşürerek, korku yaratarak normal yaşantımızdan alıkoymak istiyor. Terör, insanlarımızı ırk, mezhep ve inanç farklılıklarını körükleyerek bizleri ayrıştırmak, ötekileştirmek ve kutuplara bölmek istiyor" dedi.

Başkan Ali Yılmaz, PKK eylemleriyle; Kürt- Türk, DAEŞ eylemleriyle; dindar- laik, mezhepçilik körüklenerek de Alevi-Sünni çatışması yaratılmaya çalışıldığını söyledi. PKK, DAEŞ, DHKP/C ve FETÖ gibi terör örgütlerinin Türkiye´nin geleceğini karartmak için aynı merkezlerde kurgulandığına inandığını vurgulayan Ali Yılmaz, "Ülkemizde gönül rahatlığı ile her zaman olduğu gibi huzur içerisinde yaşamak istiyoruz. Bizler Antalya Gönüllü STK Güçbirliği Platformu olarak terör nereden ve kimden gelirse gelsin karşıyız. Demokrasi düşmanı darbelere de" diye konuştu.

 

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)