YEREL

11.01.2017

Sokak hayvanlarına ´belediye´ şefkati

Sokak hayvanlarına ´belediye´ şefkati

Konyaaltı Belediyesi, yoğun kar yağışının ardından aç kalan sahipsiz hayvanlar Hisarçandır Mahallesi´nde ulaşabilecekleri alanlara yiyecek bıraktı.

Konyaaltı´nın yayla mahallelerinde iki gündür devam eden yoğun kar yağışı ile birlikte Saklıkent ve Feslikan beyaza büründü. Bu durumdan en fazla etkilenen ise sahipsiz sokak hayvanları oldu. Kardan dolayı yiyecek bulmakta zorlanan hayvanların imdadına Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi ekipleri yetişti. Ekipler, aç kalan köpekleri elleriyle besledi.

Saklıkent ve Feslikan´ın ardından Hisarçandır Mahallesi´nde kar nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarına yiyecek veren ekipler, sokak hayvanlarının haricinde kuşlar için de muhtelif yerlere yem bıraktı.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, çok soğuk havalarda kedilerin 6, köpeklerin ise 17 saat aç kalmaları halinde donarak öldüklerine dikkat çekerek, "Çetin kış şartları insanlar kadar hayvanları da olumsuz etkiliyor. Soğuk kış günlerinde aç kalan başta serçe, kedi, köpek gibi sokak hayvanları için hepimiz bir şeyler yapabiliriz. Konyaaltı Belediyesi olarak yoğun kar altında kalan yayla mahallelerimizde sokak hayvanlarını besleme çalışmalarına devam ediyoruz. Bu mahallelerimizde ikamet eden vatandaşlarımızın da aynı duyarlılıkla hareket ettiğini biliyorum" diye konuştu.

Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi ekipleri, aç kalan hayvanlara yiyecek dağıtmanın yanında küpesiz hayvanları da tespit ediyor. Kulak küpesi bulunmayan köpekler ekipler tarafından toplanarak barınağına getiriliyor. Burada aç kalan hayvanlara yiyecek veriliyor, aşıları, bakımları ve kısırlaştırmaları yapılıyor.

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)